בתי השקעות
מוצרים נוספים
 

בתי השקעות

בתי השקעות הם גופים פיננסים שמטרתם היא ניהול תיקי השקעות בעבור המשקיע. אם אדם מבקש להשקיע את כספו הוא יכול לפנות למסחר עצמאי או לבית השקעות. על מנת לסחור באופן עצמאי רצוי שלמשקיע יהיה ידע מסויים בתחום כייון שבכל השקעה טמון אלמנט של סיכון.

כיוון שלא לכולנו יש את הידע הפיננסי הנדרש, רבים בוחרים להשקיע את כספם באמצעות בתי השקעות. בתי השקעות מעמידים לרשות הלקוח יועצים פיננסיים, אנליסטים, כלכלנים, אנשי שוק הון ומנהלי השקעות.

בתי השקעות יכולים לספק לנו מבחר מוצרים פיננסים דוגמת קרנות נאמנות ופנסיה, תעודות סל, קופות גמל ועוד. כיום פועלים בארץ עשרות בתי השקעות אשר מציעים מגוון שירותים תמורת עמלה. לאחר שהחלטנו כי ברצוננו להשקיע את כספנו באמצעות בית השקעות, חשוב ביותר שנבחר בבית ההשקעות הטוב ביותר עבורנו.

ישנן מספר נקודות שכדאי לבחון בטרם נבחר בית השקעות:

ניסיון

בררו מי הם מנהלי ההשקעות העובדים בבית ההשקעות והאם יש להם ניסיון מוכח בתחום. רוב בתי ההשקעות מציגים את מנהלי ההשקעות שלהם באתר האינטרנט של החברה, בכדי שנוכל לדעת למי שייכות הידיים שינהלו את כספינו.

שקיפות

קיים חשש תמידי בתחום ההשקעות מפני ניגוד אינטרסים. בית ההשקעות מחוייב לפעול בשקיפות מוחלטת מול הלקוח. רוב בתי ההשקעות מציגים באתר החברה גילוי נאות שרצוי לעיין בו.

עלויות

בררו מראש מהם העליות שדורש בית ההשקעות. רוב בתי ההשקעות גובים דמי ניהול, עלות קנייה/מכירה ודמי שמירה. ערכו השוואה מחירים בין בתי ההשקעות השונים וראו מה ההבדלים במחיר ומהי התמורה שמציעים עבור העמלה.

לסיכום, פועלים בארץ בתי השקעות רבים ולכן חשוב לערוך השוואה בינהם בכדי לקבל את ההחלטה המושכלת ביותר בנוגע להשקעת כספינו. ישנם אתרי אינטרנט רבים, דוגמת אתר פיננסים, אשר מאפשרים לנו לקבל הצעות טלפוניות מבתי השקעות מובילים ע"י מילוי טופס קצר. מדובר בדרך פשוטה ומהירה להתרשם ממספר בתי השקעות במקביל ולשאול את כל השאלות החשובות מבלי לצאת מהבית.

רשימת בתי השקעות בישראל:

 

לקבלת הצעות עבור
בתי השקעות

 חיפוש בית השקעות
מאמרים נוספים בתחום השקעות