השקעות
מוצרים נוספים
 

יועץ השקעות

יועץ השקעות הוא אדם בעל רישיון מטעם הרשות לניירות ערך, העוסק במתן ייעוץ להשקעה (קנייה ומכירה) עבור בתי השקעות, בנקים ולקוחות פרטיים.

עד שנת 1997 לא הייתה חובת רישוי בתחום ייעוץ השקעות וניהול תיקי השקעות, ובתאוריה כל מי שרצה יכל לעסוק בתחומים אלו.

כיום החובה מוסדרת בחוק וכל מי שמבקש לעסוק בייעוץ השקעות חייב לעבור הסמכה, המורכבת מחמש בחינות. ישנם תחומים פיננסיים בהם מעניק הייעוץ אינו מחוייב להיות יועץ השקעות מורשה דוגמת פקדונות, תוכניות חיסכון, הלוואה ומשכנתא, אך כאשר יש סיכון פיננסי הייעוץ חייב להינתן ע"י יועץ השקעות מורשה בלבד.

יועץ השקעות הינו בעל ידע בכלכלה, חשבונאות, סטטיסטיקה ובקיאות בשוק ההון. יועץ ההשקעות ינחה את המשקיע לפי ידע וניסיון אישי שצבר בכדי שהנ"ל יוכל לזכות בשיעור תשואה גבוה על השקעתו הכספית.

השוק הפיננסי בארץ הינו תחום רחב המורכב ממגוון מוצרים פיננסיים ואופציות השקעה מגוונות. תפקידו של יועץ השקעות הוא לסייע ללקוח בבחירת השקעה נכונה עבורו ע"י נימוק כדאיות השקעה, אחזקה וקנייה.

אחריותו הבלעדית של יועץ ההשקעות היא כלפי המשקיע, והחוק מחייב אותו לפעול לטובתו. אסור ליועץ ההשקעות לפעול מתוך ניגוד אינטרסים, לדוגמה, יועץ ההשקעות בבנק מחוייב להמליץ על המוצר הפיננסי הטוב ביותר, גם אם הוא נמכר בבנק מתחרה והדבר יגרום להפסד דמי ניהול.

כאשר אתם בוחרים בית השקעות בררו פרטים בנוגע ליועץ ההשקעות, במיוחד לגבי הותק והניסיון שלו בתחום הפיננסי ושוק ההון.

 

לקבלת הצעות עבור השקעות

השקעות
מאמרים נוספים בתחום השקעות