השקעות
מוצרים נוספים
 

תוכנית חסכון

אם יש בידינו סכום כסף פנוי ואנו מעוניינים לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו עומדות בפנינו שתי אופציות מרכזיות: חיסכון או השקעה. השקעה – אם בחרנו להשקיע את כספנו אנו יכולים לפנות לאחד מבתי ההשקעות הרבים הפוכעלים כיום בארץ, ושם ינהלו את כספנו בתיק השקעות. כל השקעה טומנת בחובה אלמנט של סיכון עם אפשרות לעשיית רווח. לכספים שלנו יהיה אחראי מנהל תיקי השקעות אשר יחליט היכן להשקיע את הכסף בהתאם למדיניות השקעה שנקבעה מראש ע"י המשקיע.

חשוב לדעת כי אנו לא מעבירים את הכסף שלנו בשום שלב לידי בית ההשקעות, אלא רק מעניקים לו ייפוי כח בחשבון הבנק שלנו. בית ההשקעות יכול לבצע פעולות של קנייה ומכירה אך הוא אינו יכול למשוך כספים מהחשבון.

חסכון – חסכון הכסף באמצעות תוכנית חיסכון נחשבת לדרך בטוחה במיוחד לשמור על כספינו כייון שאלמנט הסיכון בה מזערי. תוכנית חסכון מוצעת בדרך כלל על ידי הבנקים המאפשרים הפקדת כספים במסגרת הפקדה חודשית, חד פעמית או משולבת.

ישנם שני מאפיינים בולטים לתוכנית חסכון והם משך החסכון והתשואה: לרוב, כאשר אנו בוחרים לשים את כספינו בתוך תוכנית חסכון בבנק, הכסף ננעל לתקופה מסויימת שנקבעת מראש, ולעיתים מתאפשרות נקודות יציאה.

אופן קביעת התשואה יכול להקבע לפי ריבית קבועה, משתנה, צמודה למדד וכדומה. בתוכנית חסכון שיעור התשואה קבוע ואנו יכולים לדעת מראש כמה נרוויח מהחיסכון, למשל מה יהיה שיעור הריבית.

כדאי לבדוק אלו תוכניות חסכון קיימות בשוק ולבצע השוואה בינהן. אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל הצעות טלפוניות לתוכנית חסכון באמצעות מילוי טופס קצר. זוהי דרך יעילה ומהירה לבדוק איזו תוכנית חסכון הכי מתאימה לכם.

 

לקבלת הצעות עבור
תוכנית חסכון

תוכנית חיסכון
מאמרים נוספים בתחום השקעות