השקעות
מוצרים נוספים
 

מנהל תיקי השקעות

מנהל תיק השקעות דומה בתפקידו ליועץ השקעות, להוציא בחינת הסמכה נוספת ותקופת התמחות ארוכה יותר. חלק ממנהלי תיק השקעות מנהלים תיקי השקעות בסכומים גדולים מאלו של יועץ השקעות. להרחבה בנושא יועץ השקעות, מיהו ומה תפקידו.

מנהל תיק השקעות מחוייב ללקוח ועליו לבנות לו תיק השקעות המכיל את המוצרים הפיננסיים במתאימים ביותר לצרכיו ודרישותיו. ניהול תיק השקעות צריך להיות חף מניגוד אינטרסים ועל כן חשוב לבחור באדם אמין עם ניסיון מוכח.

אחד הדברים החשובים ביותר שאנו צריכים לבדוק בטרם נבחר בית השקעות, הוא הותק ומידת הניסיון שרכש מנהל תיק השקעות. חלק גדול מבתי ההשקעות מציגים באתרי החברה את מנהלי תיקי השקעות שלהם וזוהי דרך טובה להתחיל לבדוק עליהם אינפורמציה בנוגע להשקעות קודמות והתמודדות עם משברים פיננסיים.

לאחר שהחלטנו על בית השקעות שבאמצעותו נשקיע את כספינו, אנו נגדיר ביחד עם מנהל תיק השקעות את מדיניות ההשקעה שלנו. מדיניות ההשקעה מורה למנהל תיק השקעות מהו אחוז ההשקעה המקסימלי שאותו אין לעבור, ומטרתה להגדיר את מידת הסיכון מראש עבור המשקיע.

ישנם בתי השקעות רבים בארץ ולכן כדאי לערוך השוואה בינהם: בדקו מה בית ההשקעות מעניק לכם תמורת העמלה שלו – האם הוא מחזיק בצוות של אנליסטים פיננסיים, כלכלנים ואנשי שוק הון? בדקו כמובן גם מהן העמלות השונות שגובו כל בית השקעות אך אל תבססו את החלטתכם אך ורק על נתון זה. לפעמים עדיף לשלם מעט יותר עבור מנהל תיק השקעות מקצועי ואיכותי אשר יכול להביא לשיעור תשואה גבוה יותר עם הזמן.

 

לקבלת הצעות עבור
ניהול תיק השקעות

איך לנהל תיקי השקעות
מאמרים נוספים בתחום השקעות