השקעות
מוצרים נוספים
 

ניהול תיק השקעות

מאמר זה עוסק בניהול תיק השקעות – למי זה מתאים, איך זה עובד ומה חשוב לדעת.

אם יש ברשותנו סכום כסף פנוי ואנו מעוניינים להפיק ממנו את המירב, ניתן להפנות אותו לשני אפיקים – חיסכון או השקעה. החיסכון נחשב לבטוח במיוחד וכמעט נטול סיכון כיוון שהוא מתבצע בבנק אשר מעניק לנו ריבית קבועה, בעוד שאפיק ההשקעה נחשב לבעל סיכון מסויים, אך ביחד עם הסיכון מגיעה האופציה להפקת רווחים.

מהו ניהול תיק השקעות?

אם בחרנו להשקיע את כספנו אנו נפנה לבית השקעות אשר יפתח לנו תיק השקעות. תיק השקעות מורכב מסכום הכסף הראשוני אותו אנו מעוניינים להשקיע וממדיניות השקעה. תיק ההשקעות מנוהל ע"י מנהל תיק השקעות אשר בוחר היכן וכיצד יש להשקיע את הכסף, בהתאם למדיניות ההשקעה שנקבעת מראש ע"י הלקוח.

היכן מנהלים תיק השקעות?

ניהול תיק השקעות מתבצע בבית השקעות. בית השקעות יעמיד לרשתונו את מיטב האנליסטים הפיננסים אשר ביחד עם יועץ ההשקעות ימליצו לנו על האופציה הטובה ביותר להשקעת הכסף.

כיצד מנהלים תיק השקעות?

לאחר שהחלטנו כי ברצונננו להשקיע את כספנו, ולאחר שבחרנו בית השקעות שבאמצעותו נבצע את ההשקעות אנו נעניק ייפוי כח לבית ההשקעות. ייפוי הכח מאפשר לבית ההשקעות לבצע פעולות קנייה ומכירה, אך הוא אינו יכול למשוך את הכסף מהחשבון.

ניהול תיקי השקעות נקבע בהתאם לתמהיל התיק שהוגדר מראש ע"י הלקוח. מנהל תיק השקעות ביחד עם האנליסטים בחברה מבצע הערכה תקופתית להתנהלות השוק הפיננסי ובהתאם עורך שינויים בתיקי ההשקעות. בית ההשקעות יעביר לנו דוחות חודשיים בנוגע לניהול תיק ההשקעות, ויש אפילו בתי השקעות אשר מאפשרים לעקוב אחר תיק ההשקעות באמצעות האינטרנט.

ניהול תיק השקעות -היכן?

בישראל קיימים מספר רב של בתי השקעות אשר מציעים מגוון רחב של תוכניות השקעה ברמות סיכון משתנות. כיוון שיש כל כך הרבה בתי השקעות בארץ, זה כמעט בלתי אפשרי להחליט לבד היכן להשקיע את כספנו. במיוחד מסיבה זו, אנו באתר פיננסים מאפשרים לכם לערוך השוואה בין בתי השקעות ולקבל הצעות אטרקטיביות, וכל זאת ע"י מילוי טופס קצר לקבלת פניות טלפוניות ממנהלי תיקי השקעות.

 

לקבלת הצעות עבור
ניהול תיק השקעות

ניהול תיקי השקעות
מאמרים נוספים בתחום השקעות