השקעות
מוצרים נוספים
 

ניהול תיקים

ניהול תיקים הינו פרוצדורה המתבצעת ע"י מנהל תיקי השקעות ונמצאת באחריותו. במאמר זה נסביר מהו תהליך ניהול תיקים בבית השקעות וכיצד הוא מתרחש.

כאשר יש בידנו סכום כסף גדול, אם בעקבות חיסכון לאורך השנים, ואם בעקבות קבלת כספים באופן לא צפוי (כמו ירושה או זכייה כספית), עלינו להחליט מהי הדרך הטובה ביותר על מנת לנצל את מלוא הפוטנציאל שלו.

אופציה ראשונה היא להכניס את הכסף לבנק ולהרוויח ריבית קבועה. זוהי האופציה הבטוחה כיוון שמידת הסיכון כמעט אפסית (ועל כן מכונה חיסכון) והרווח ידוע מראש.

האופציה השנייה היא להשקיע את הכסף באמצעות בית השקעות על מנת למקסם את פוטנציאל הרווח הגלום בו. כאשר אנו משקיעים כספים באמצעות בית השקעות אנו למעשה פותחים תיק השקעה. ניהול תיקים נעשה באמצעות מנהל ההשקעות אשר מחליט היכן להשקיע את הכסף.

ניהול תיקים מתבצע בהתאם למדיניות השקעה אשר נקבעת מראש ע"י הלקוח ובעזרת יועץ השקעות. לאחר שבחרנו בית השקעות מסויים אנו ניפגש עם מנהל ההשקעות ונחליט מהו אחוז המניות המקסימלי בו ניתן לסחור. מנהל ההשקעות מחוייב לציית לקווי מדיניות ההשקעה של ניהול תיקים ואסור לו לחרוג מהם.

חשוב לזכור כי הכסף שלנו נשאר סגור בבנק ואנו לא מעבירים אותו לבית ההשקעות, אלא רק מעניקים לו ייפוי כח בכדי שזה יוכל לבצע פעולות של קנייה ומכירה במסגרת ניהול תיקים.

בית ההשקעות ידאג להעביר לידנו דו"ח חודשי המפרט מהן הפעולות שנעשו בתיק ההשקעות, וכמובן שתיהיה לנו גישה שוטפת לחשבון הבנק שלנו.

ישנם בתי השקעות רבים בארץ המציעים תוכניות השקעה וניהול תיקים בעמלות שונות. על מנת שנוכל לבחור בבית ההשקעות המתאים ביותר עבורנו, עלינו לבצע סקר שוק והשוואת מחירים מקיפה.

אתר פיננסים מעניק לכם שירותי השוואת מחירים ללא תשלום וללא כל התחייבות מצדכם. כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס הצעה עבור ניהול תיקים, ואנו נדאג שמנהלי השקעות מבתי השקעות מובילים יצרו עמכם קשר במהירות.

 

לקבלת הצעות עבור
ניהול תיקים

הצעה לניהול תיקים
מאמרים נוספים בתחום השקעות