ביטוח משכנתא
מוצרים נוספים
 

ביטוח משכנתא

רכישת דירה היא מהלך משמעותי בחיי כולנו הכרוכה בהוצאות כספיות מרובות. כיוון שמדובר בסכומים של מאות אלפי שקלים רוב האנשים אינם יכולים לממן קנייה זאת ללא עזרת הבנק.ההלוואה שאנו לוקחים מהבנק לשם רכישת דירה מכונה משכנתא. כאשר הבנק מלווה לנו סכום כסף רב הוא מבקש להבטיח לעצמו שהכסף אכן יוחזר לו. בכדי להגן על האינטרסים שלו, הבנק דורש מכל אדם שלוקח משכנתא לרכוש במקביל גם ביטוח משכנתא.

ביטוח משכנתא מורכב למעשה משני ביטוחים – ביטוח מבנה וביטוח חיים (עליהם נרחיב בהמשך). סכום הביטוח המינימלי צריך לכסות את גובה המשכנתא. דהיינו, לא ניתן לבטח את המשכנתא בפחות כסף ממה שהבנק הלווה לכם בפועל. ניתן לרכוש ביטוח משכנתא בבנק, בחברות הביטוח הישירות או אצל סוכני הביטוח. לפני לקיחת המשכנתא ורכישת ביטוח המשכנתא, מומלץ שתערכו סקר שוק ותבצעו מספר השוואות מחירים בכדי שתוכלו להגיע להחלטה המוצלחת ביותר עבורכם.

אגדנו למענכם קבוצת מאמרים מתחום ביטוח המשכנתא במטרה לשפוך יותר אור על הנושא:

מהו ביטוח משכנתא? - כאשר אנו לוקחים משכנתא מהבנק אנו נדרשים לבטח את אותה. תפקיד פוליסת ביטוח משכנתא הוא לוודא את החזר המשכנתא לבנק במקרה שמצבו הבריאותי של הלווה אינו מאפשר זאת או כתוצאה מנזק לנכס שלשמו לקחנו משכנתא. בעזרת ביטוח משכנתא הבנק יכול להבטיח לעצמו שבמידה והנכס יפגע הוא יקבל את כספו בחזרה.

ביטוח משכנתא שאלות ותשובות - סכום ביטוח החיים שווה ליתרת המשכנתא והוא מתעדכן אוטומטית. בביטוח המבנה מומלץ כי סכום הביטוח יהיה כשווי ערך המבנה (ללא שווי הקרקע) ולכן סכום הביטוח אינו תואם את יתרת ההלוואה.

היכן ניתן לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא? - כאשר האופציה היחידה לרכישת ביטוח משכנתא הייתה בבנק, הסכומים שנדרשנו לשלם היו גבוהים במיוחד בשל חוסר תחרות בתחום. לאחרונה תחום ביטוח המשכנתא התפתח וכעת ניתן למצוא מבחר גדול של הנחות וכיסויים שונים.

מה קורה לביטוח המשכנתא במלחמה? - סיכוני מלחמה וטרור נחשבים לסיכונים שאינם ניתנים לאומדן, לכן רבות מחברות הביטוח לא כוללות אותם בכיסוי הסטנדרטי ואינן מציעות פוליסת ביטוח משכנתא לכיסוי נזקים שנגרמו בעת מלחמה או כתוצאה מפעולות איבה.

רכישת ביטוח משכנתא בבנק או בחברת ביטוח? - לות רכישת ביטוח משכנתא באמצעות הבנקים עדיין עשויה לייקר את הפרמיה החודשית, ולכן עדיף לבדוק מה מציעות חברות הביטוח השונות בטרם נחליט היכן לבטח. זכרו תמיד לבצע סקר שוק והשוואת מחירים לפני רכישת ביטוח משכנתא.

כיצד נקבעים תעריפי ביטוח משכנתא? - עלות רכישת ביטוח משכנתא באמצעות הבנקים עשויה לייקר את הפרמיה החודשית באופן משמעותי, ולכן עדיף לבדוק מה מציעות חברות הביטוח השונות בטרם נחליט היכן לבטח. קיימת בשוק תחרות מאוד גדולה בעיקר בתחום ביטוח המשכנתא, לכן רצוי לערוך השוואת מחירים מקיפה

ביטוח חיים למשכנתא - ביטוח חיים למשכנתא מעניק כיסוי במקרה של פטירת אחד מבני הזוג. במקרה שכזה חברת המשכנתאות תקבל לידיה את סכום הביטוח ובתמורה תשחרר את בן הזוג הנותר מתשלום יתרת המשכנתא. חשוב לזכור כי ביטוח חיים כחלק מביטוח משכנתא אינו משמש כתחליף לביטוח חיים רגיל אשר אמור להגן על חוסנה הכלכלי של המשפחה במקרה של מוות.

ביטוח משכנתא חברת מגדל - מגדל ביטוח משכנתא הינה אחת מחברות הביטוח הבולטות והגדולות בישראל. חברת מגדל משווקת ביטוח משכנתא באופן מסורתי באמצעות סוכני ביטוח אשר מוכרים ביטוח משכנתא של חברת מגדל לצד פוליסות של חברות מתחרות.

ביטוח מבנה למשכנתא - ביטוח מבנה הוא אחד משני הביטוחים הנכללים בפוליסת ביטוח משכנתא, כאשר השני הוא ביטוח חיים. ביטוח מבנה כחלק ממסגרת ביטוח מבנה למשכנתא מעניק כיסוי במקרה של נזק לנכס שלשמו ערכנו את ההלוואה.

ביטוח משכנתא באמצעות האינטרנט - במאמר זה נתייחס ליתרונות רכישת ביטוח משכנתא באמצעות האינטרנט: האינטרנט מאפשר לנו גישה נוחה ומהירה לכל מקום וכתוצאה מכך אנו יכולים לחסוך כסף, כיוון שנגישות זו מאפשרת לנו לערוך השוואות מחירים בזמן אמת ומול מספר גופים במקביל.

רכישת פוליסת ביטוח משכנתא בחברה ישירה או בחברת ביטוח מסורתית - במאמר זה נסביר בקצרה מהיא משכנתא. נציג את סוגי ביטוחי המשכנתא הקיימים ביטוח חיים וביטוח מבנה. בנוסף נערוך השוואה בין חברות ביטוח ישירות המציעות פוליסת ביטוח משכנתא, לבין חברות ביטוח מסורתיות המציעות את אותה פוליסת ביטוח.

ביטוח משכנתא באמצעות הבנק - במאמר זה נציג אפשרות לרכישת פוליסת ביטוח באמצעות הבנק. הבנק משמש כמתווך בין חברות הביטוח עימן עובד, ובין רוכשי ביטוח המשכנתא, וכל זאת, על מנת לקבל אישור להלוואת משכנתא.

ביטוח משכנתא באמצעות חברת ביטוח ישירה - ניתן לרכוש ביטוח משכנתא, באמצעות חברות ביטוח ישירות. במאמר זה נציין כי רכישת ביטוח משכנתא בעמצאות חברת ביטוח ישירה הינו זול בצורה משמעותית, ומותאם לצרכי הרוכשים.

ביטוח משכנתא באמצעות סוכן ביטוח - במאמר זה נסביר על רכישת ביטוח משכנתא באמצעות סוכן ביטוח. מכיוון שסוכני ביטוח אמינים ומוכרים, ניתן להניח כי יעשו כל שביכולתם על-מנת להעניק לרוכשי הביטוח הפונים אליהם, את תנאי פוליסת הביטוח המתאימים ביותר עבורם.

היכן כדאי לרכוש ביטוח משכנתא - מאמר זה סוקר את שלוש הדרכים באמצעותן ניתן לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא, המחוייבת על-ידי הבנקים, כאשר מעוניינים בהלוואת משכנתא.

 

להשוואת מחירי
ביטוח משכנתא
וקבלת 4 הצעות משתלמות

מאמרים נוספים בתחום ביטוח משכנתא