ביטוח משכנתא
מוצרים נוספים
 

ביטוח משכנתא באמצעות הבנק

מהו ביטוח משכנתא?

לאחר שרוכשים דירה או בית, ולוקחים משכנתא, שבאמצעותה ניתן לממן את הרכישה, נידרש לרכוש ביטוח משכנתא. ביטוח המשכנתא מורכב משני סוגי ביטוח, ביטוח מבנה למשכנתא וביטוח חיים למשכנתא. ביטוח המשכנתא מכסה עבור אי יכולת החזרה של ההלוואה במקרי מוות ובמקרה של אובדן כושר עבודה, או במקרים בהם ארע נזק חריג וקיצוני למבנה.

רכישת ביטוח משכנתא באמצעות הבנק

הבנק מאפשר לרכוש דרכו ביטוח משכנתא. על אף שאין באפשרות הבנק למכור ללווי המשכנתא פוליסת ביטוח, הוא רוכש עבורכם ביטוח משכנתא מחברות ביטוח שעימן עובד בשיתוף פעולה. הבנק מחייב רכישת ביטוח משכנתא, על מנת לאפשר הלוואת כסף למשכנתא. במידה ורכישת ביטוח המשכנתא מתבצעת על-ידי סוכן ביטוח או על-ידי חברות ביטוח, חיצוניים לבנק, הבנק ידרוש לבחון את פוליסת הביטוח שנרכשה ורק אז יאפשר להלוות את כספי המשכנתא.

הבנק כמתווך של חברות ביטוח

הבנק למעשה משמש כמתווך בין חברת הביטוח לבין לווה המשכנתא, ובכך מוודא שפוליסת הביטוח שנרכשה תואמת לדרישותיו, בכדי שיוכל לאשר את הלוואת המשכנתא. הפעולה המתבצעת בפועל היא יצירת קשר ישיר בין הבנק לבין חברת ביטוח וביצוע רכישה מחשבון הלווה, של פוליסת ביטוח משכנתא, מחברת הביטוח. על תיווך זה גובה הבנק עמלה.

יתרונות וחסרונות של לרכישת ביטוח משכנתא באמצעות הבנק

נכונה השמועה כי רכישת ביטוח משכנתא מחברות ביטוח לרוב זולה יותר מרכישת הפוליסה בבנק, זאת משום שחברת הביטוח אינה לוקחת עמלת תיווך. בנוסף, הבנק הינו גוף הפועל באופן סכמתי ושיטתי ואין קשר אישי בין מתווכי הרכישה ללווים. אלו הם חסרונותיה של רכישת פוליסת ביטוח משכנתא דרך הבנק. אך לדרך זו יתרון בולט אחד. במקום לרוץ בין הבנק, לחברות הביטוח, או לסוכני הביטוח, ניתן לשבת בבנק ולסיים במקום את תהליך רכישת ביטוח המשכנתא ולקבל ישירות את הלוואת המשכנתא מהבנק. אין צורך לבזבז זמן יקר ולרוץ הלוך חזור בין הבנק למוכרי הביטוח השונים. בדרך זו אין דאגות ואין תיזוזים.

 

להשוואת מחירי
ביטוח משכנתא
וקבלת 4 הצעות משתלמות

ביטוח משכנתא בבנקים
מאמרים נוספים בתחום ביטוח משכנתא