ביטוח רכב
מוצרים נוספים
 

ביטוח רכב

ביטוח רכב הינו מוצר שאוכלוסייה נדרשת לרכוש או לחדש לפחות פעם בשנה. בדף זה מוצגת רשימה של מאמרים מתחום ביטוח הרכב אשר יסייעו לכם בהבנת הנושא. ראשית, נסביר אלו פוליסות ביטוח רכב מרכזיות נמצאות בשימוש בענף הביטוח:

ביטוח חובה

ביטוח שהמדינה מחייבת את כל הנהגים לרכוש. ביטוח החובה מעניק כיסוי אך ורק במקרה של פציעה פיזית והיא אינה מכסה נזקי רכוש.

ביטוח צד ג

ביטוח זה מעניק כיסוי במקרה של נזק לרכוש הזולת. אם השתתפת בתאונה, ביטוח זהיכסה רק את נזקי הרכב שנפגע ולא את יכסה את רכוש המבוטח. במקרה שהתרחשה תאונה ולנהג הפוגע אין ביטוח צד ג הצד שנפגע יכול לתבוע מהנהג את כספי הפיצוי, ולא מחברת הביטוח.

ביטוח מקיף

ביטוח המעניק כיסוי מקיף וכולל בתוכו גם פגיעה לרכוש הזולת וגם נזק לרכוש המבוטח. זהו ביטוח מורכב הכולל בתוכו הרחבות וכיסויים רבים ובהתאם עלות הפרמיה שלו גבוהה יותר.

הדרך הטובה ביותר להוזיל את עלות הפרמיה היא ע"י עריכת השוואות מחירים ובדיקה מקיפה של תנאיה הפוליסה. בכדי לעזור לכם לבחור את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם ריכזנו מספר מאמרים מתחום ביטוח רכב.

ביטוח רכב השוואה -פערי המחירים בחברות הביטוח ועידוד התחרות בתחום ביטוח לרכב מעידים על הצורך בהשוואה טרם חידוש או רכישת כל פוליסה. במאמר הבא נסביר כיצד לערוך ביטוח רכב השוואה בדרך הפשוטה והמהירה ביותר ואת היתרונות הבולטים של עריכת השוואה מעין זו.

השכרת רכב בחו"ל - השכרת רכב בחו"ל מאפשרת לך לראות מקסימום מקומות במינימום זמן - היא מעניקה לך את החופש לבחור איפה לטייל ומתי - בלי להיות תלוי בקבוצת תיירים או בתחבורה ציבורית. תיירים רבים בוחרים לשכור רכב פרטי כאשר הם מטיילים בעולם בשל הנוחות והחוויה העצמאית.

ביטוח רכב מסחרי - ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון אינו שונה מביטוח רכב פרטי. בקטגוריה זו נכנסים רכבים כמו: משאיות, מלגזות, טרקטורים, רכבים של שירותי הצלה וכו'. רכבים אלו נמצאים בדרך כלל חלק גדול מהיום על הכביש, חלקם מסיעים נוסעים או מובילים חומרים מסוכנים ולכן רמת הסיכון שלהם גדולה יותר.

ביטוח רכב מליסניג - האחד הוא אדם פרטי שפונה לחברת ליסינג. השני הוא חברה אשר שוכרת רכב עבור עובד שלה. בשני המקרים חשוב לבדוק האם קיים ביטוח רכב ואם כן אז חשוב לברר מהם התנאים המגבילים עבור נהיגה ברכב, דוגמת הגבלת גיל, ותק רשיון, מעבר מבחן נהיגה וכו'.

השוואת נתונים כספיים של חברות ביטוח - המערכת מציגה דוחות סיכום אודות פעילותן של חברות הביטוח בתחומי ביטוח כללי (רכב, דירה) וביטוח חיים. באמצעות המערכת ניתן למדוד ולבצע השוואה של הפרמיות, הרווחים והתחייבויות בין חברות ביטוח השונות

ביטול פוליסת ביטוח רכב - במקרה של ביטול פוליסת ביטוח רכב משלמים קנס. יוזמה של המפקח על הביטוח הינה לשנות את שיטת ההתחשבנות שלפיה חברות ביטוח מחזירות כספים למבוטחים, במקרה בו ביטל המבוטח את פוליסת ביטוח רכב ביוזמתם לפני תום תקופת הביטוח במקרים כגון מחירת הרכב או הפסקת השימוש בו או אפילו מעבר לחברת ביטוח אחרת.

ביטוח רכב לדתיים - נהגים אשר הינם חלק מהציבור הדתי ואינם נוהגים בשבת יכולים לרכוש פוליסת ביטוח רכב בחלק מחברות הביטוח אשר אינו כולל ביטוח מכניסת השבת ועד יציאתה. כך נהנים נהגים אלו להנחה בפוליסת הביטוח. חשוב לציין שלא יתקבל החזר במידה והתרחשה תאונה בשבת כי הרכב אינו מבוטח.

תהליך רכישת ביטוח רכב - תהליך רכישת ביטוח רכב עלול להתגלות כתהליך ארוך ומורכב אם לא מבררים מראש מהן האופציות העומדות בפניכם. בטרם תחליטו על פוליסה כזאת או אחרת כדאי שתבררו לעצמכם מהם הדרישות והצרכים שלכם.

רכישת פוליסת ביטוח רכב באינטרנט - בכדי למצוא ביטוח רכב שיתאים במדוייק לצרכינו אנו נאלצים לערוך השוואת מחירים בין חברות הביטוח וסוכני הביטוח השונים. בעבר נהגנו לעבור מחברת ביטוח לסוכן ביטוח בכדי להשוות בין הפוליסות השונות, דבר אשר גבה זמן רב ואנרגיה.

כתבי שירות בפוליסת ביטוח רכב - שימו לב שגם כאשר אתם רוכשים ביטוח רכב עדיין ניתן להרחיב אותו ע"י הוספת הרחבות ותוספות דוגמת אלו שהזכרנו עכשיו. לעיתים מדובר בתוספת שולית לעלות הפוליסה שבהחלט כדאי לשקול את הוספתה בכדי להשיג כיסוי מלא עד כמה שאפשר.

כיצד להוזיל את עלות פוליסת ביטוח רכב מקיף - זכרו – חשוב תמיד לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח השונות, היו מודעים מה כוללת הפוליסה שלכם וביחרו מה באמת נחוץ לכם ועל מה אפשר לוותר. והכי חשוב – נהגו בזהירות ושמרו על עצמכם – זהו האמצעי היעיל ביותר להורדת העלות של ביטוח רכב מקיף, ושל ביטוח רכב בכלל.

חברות ביטוח רכב - בישראל פועלות מספר רב של חברות ביטוח המתמחות בביטוחים שונים. איגדנו לפניכם רשימה חלקית של חברות ביטוח רכב במטרה להקל עליכם את חיפושן לצורך השוואת מחירים. רשימה זו מכילה גם חברות ביטוח ישירות וגם חברות ביטוח מסורתיות, האחרונות פועלות בעזרת סוכני ביטוח המאפשרים לרכוש פוליסה בחברה המיוצגת על ידם.

ביטוח ישיר או סוכן ביטוח? - אתם יכולים לבחור סוכן ביטוח יסודי ואמין או חברת ביטוח ישירה עם ניסיון תביעות עשיר ומחיר נמוך. הרבה אנשים נתקלים בדילמה הזאת ולא יודעים במי לבחור, ולאחרונה גל הפרסומות שמציפות את מסך הטלווויזיה רק מקשות עוד יותר על הבחירה.

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב - השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב היא סכום כסף קבוע מראש אותו נדרש הלקוח לשלם במקרה של מימוש הפוליסה. אם לדוגמה הרכב ניזוק כתוצאה מתאונת דרכים, חברת הביטוח תדרוש את דמי ההשתפות העצמית מבעל הרכב בטרם תאשר את תביעתו.

סוכן ביטוח רכב - רכישת פוליסת ביטוח רכב באמצעות סוכן ביטוח הינה אופצייה שהיא לפעמים עדיפה ולעיתים פחות. את חברות הביטוח העוסקות בארץ בתחום זה ניתן לחלק לשתיים: חברות ישירות וחברות מסורתיות הפועלות באמצעות סוכני ביטוח. סוכני ביטוח משווקים פוליסות ביטוח של יותר מחברה ובכל התחומים כמו:ביטוח דירה, ביטוח משכנתא וכו'.

ביטוח רכב יוקרה - פוליסת ביטוח רכב יוקרה הינה מוצר מורכב בשל ערכו הכספי הגבוה של מושא הביטוח, ולכן חלק מחברות הביטוח חוששות לבטח רכבי יוקרה. לרוב, ביטוח רכב יוקרה יערך במסלול נפרד הכולל תנאי פוליסה וכיסויים שונים מיתר ביטוחי הרכב (עלות ההשתתפות העצמית תיהיה גבוהה יותר).

ביטוח רכב באמצעות חברה ישירה - ידוע זה מכבר שסוכני ביטוח הרכב משקיעים את עיקר מאמציהם בשימור לקוחות קיימים, להבדיל מחברות הביטוח הישירות שמעדיפות להשקיע במשיכת לקוחות חדשים, כך שבמקרה של תביעה סביר להניח כי סוכן הביטוח יעמוד לצידכם בכל מעודו.

ביטוח רכב באמצעות באמצעות סוכן - האם זה משתלם? תלוי את מי שואלים. מחד, חברות ביטוח רכב ישירות יסבירו כי המחיר שהן נותנות הינו הזול ביותר כיוון שהן מוותרות על עמלת הסוכן, ומאידך, סוכן ביטוח יטען כי עבור ביטוח רכב באמצעותו יקבל המבוטח שירות ונאמנות גבוהים בדיוק ברגע שהוא זקוק להם.

ביטוח רכב לנהג צעיר - לא קיימת הגדרה בחוק שמסבירה מיהו נהג צעיר, וזוהי למעשה הגדרה שנמצאת בשימוש רק אצל חברות הביטוח. חברות הביטוח מתחלקות לשתי קבוצות: האחת תגדיר נהג צעיר כמי שגילו לא עולה על 21, והשנייה תגדיר נהג צעיר כמי שטרם מלאו לו 24.

ביטוח מקיף - ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח צד ג וכיסוי במקרה של נזק לרכבו של המבוטח. ביטוח מקיף מספק כיסוי לנזקים במקרים הבאים: גניבה, התנגשות, התהפכות, שריפה, התפוצצות, התלקחות, ומעשה זדון בלבד שלא נעשה בידי המבוטח.

ביטוח לרכב - התשלום עבור ביטוח לרכב מושקע בבורסות ובאמצעות מכשירים פיננסים מגוונים אשר בתקופה כלכלית טובה משיאים תשואות גבוהות לחברות ביטוח. כך שמעבר לרווח עבור המוצר עצמו יש רווח נוסף עבור השקעת הכספים.

השוואות מחירי ביטוח מקיף - ביטוח רכב מורחב מכונה ביטוח מקיף, כיוון שביחד עם ביטוח החובה הוא מעניק כיסוי לא רק במקרה של פגיעה ברכוש הזולת, אלא גם במקרה של פגיעה ברכוש שלנו. ביטוח מקיף מגן בפני פריצה, גניבה, תאונה ועוד כהנה וכהנה. במאמר זה נציג את נושא השוואת מחירי ביטוח מקיף לרכב.ברכוש הזולת.

השוואת ביטוח רכב מקיף - השוואת ביטוח רכב מקיף היא אחת הדרכים הטובות להבטיח כי אכן תרכשו את הפוליסה הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם. באמצעות עריכת השוואה מקיפה אתם יכולים לבשוק מאלו תנאים וכיסויים מורכבת כל פוליסה, וכך למצוא את הביטוח הטוב ביותר עבורכם.

מחירי ביטוח רכב - במאמר מחירי ביטוח רכב נסביר כיצד נקבעת הפרמיה בפוליסת ביטוח רכב. כידוע, ביטוח רכב הוא ביטוח חשוב ביותר כיוון שהוא מעניק כיסוי גם במקרה של פגיעה גופנית וגם במקרה שנגרם נזק לרכב או לרכוש בעקבות תאונה, שריפה, גניבה וכדומה.

ביטוח רכב נכים - במאמר ביטוח רכב נכים, ניתן להבין מהי חשיבותה של השוואת מחירים בביטוח מסוג זה. בשל עלותו הגבוהה של הרכב, עולה גם עלות הביטוח. לכן, יש לבדוק היטב מה הם התנאים הניראים לכם.

ביטוח רכב בדרום הארץ - במאמר זה נציין מדוע עלותו של ביטוח מקיף לרכב בדרום הארץ גבוהה יותר מבמרכז ובצפון.

הצעת ביטוח לרכב - במאמר הבא נעמוד על חשיבות קבלת הצעת ביטוח לרכב טרם רכישה או חידוש פוליסת ביטוח לרכב. איך לדרוש ולקבל את ההצעה המשתלמת ביותר, והאם המחיר הוא אכן השיקול המכריע.

הצעת מחיר לביטוח רכב - הצעד הראשון בבחירת פוליסת ביטוח רכב מתאימה, הוא לקבל הצעת מחיר לביטוח רכב ממספר חברות ביטוח. לאחר שקיבלתם ארבע הצעות מחיר ויש לכם הידע והכלים לעריכת השוואה צודקת ונהירה, תצליחו לקבל החלטה ולהיות סמוכים ובטוחים שביטחתם את רכבכם במקום הנכון. במאמר הבא נסביר כיצד לקבל הצעת מחיר בקלות ובמהירות.

השוואת מחירי ביטוח רכב - ביטוח רכב לא קונים ללא השוואת מחירים, במאמר הבא נדון בחשיבות של השוואת מחירי ביטוח רכב טרם רכישת פוליסה, ומהי הדרך הפשוטה ביותר לבצע השוואה מעין זו.

חברות ביטוח רכב - פוליסת ביטוח רכב ניתן לרכוש באמצעות אתר אינטרנט או דרך נציגי חברות ביטוח רכב וסוכניהן. במאמר הבא נסביר את אופן הבדיקה טרם הרכישה, ומדוע חשוב לבחון הצעות מחיר ממספר חברות ביטוח ולא להסתפק באחת בלבד.

 

להשוואת מחירי ביטוח רכב
וקבלת 4 הצעות משתלמות

ביטוח זול לרכב
מאמרים נוספים בתחום ביטוח רכב