ביטוח רכב
מוצרים נוספים
 

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב

השתתפות עצמית בפוליסת ביטוח רכב היא סכום כסף קבוע מראש אותו נדרש הלקוח לשלם במקרה של מימוש הפוליסה. אם לדוגמה הרכב ניזוק כתוצאה מתאונת דרכים, חברת הביטוח תדרוש את דמי ההשתפות העצמית מבעל הרכב בטרם תאשר את תביעתו.

סכום ההשתפות העצמית נקבע מראש והוא שונה מפוליסה לפוליסה: נהג צעיר יאלץ לשלם יותר מאשר נהג ותיק. הסיבה שחברות הביטוח דורשות דמי השתתפות עצמית היא במטרה למנוע הצפה של תביעות קטנות ותביעות סרק. אם למישהו נשרט הרכב הוא יחשוב פעמיים לפני שהוא יפנה לחברת הביטוח שלו כיוון שאם דמי ההשתתפות יהיו גבוהים יותר מעלות תיקון השריטה - הרי שמוטב לו כבר לממן את התיקון בעצמו.

חברות ביטוח רכב רבות עובדות עם מוסכי הסדר - החברות מפנות את מבוטחיהם לאותם מוסכי הסדר ובתמורה המוסכים גובים מחברות הביטוח תשלום מופחת בעד עבודתם. האינטרס של חברות הביטוח הוא הפחתה בהוצאות והאינטרס של המוסכים הוא הרווחת לקוחות חדשים.

כמובן שגם המבוטח עצמו מרוויח מהסידור הזה, אחרת הוא היה יכול ללכת למוסך כבחירתו וגם חברת הביטוח וגם מוסכי ההסדר היו יוצאים נפסדים. היתרון למבוטח במוסכי ההסדר הוא הוזלה בעלות ההשתתפות העצמית. בדרך זו כולם מרוויחים.

חשוב לערוך השוואת מחירים ולבדוק היטב את תנאי הפוליסה. היזהרו מפוליסות זולות במיוחד - לפעמים חברות הביטוח מוזילות את הפרמיה אך בד בבד מייקרות את עלות ההשתתפות העצמית.

 

להשוואת מחירי ביטוח רכב
וקבלת 4 הצעות משתלמות

השתתפות עצמית ביטוח לרכב
מאמרים נוספים בתחום ביטוח רכב