ביטוח משכנתא
מוצרים נוספים
 

ביטוח משכנתא באמצעות חברת ביטוח ישירה

ביטוח משכנתא

כאשר מעוניינים לרכוש דירה, לרוב אין לרוכשים את מלוא סכום הרכישה. על כן, באמצעות הבנקים או חברות בודדות המציעות מימון משכנתא, הרוכשים מבקשים הלוואה. הלוואה זו יכולה להגיע לסכומים של עד כ70% ממחירו של הנכס. מדובר בהלוואה גדולה לתווך ארוך מאוד, עד כ30 שנים מיום לקיחתה. קבלת הלוואת המשכנתא כרוכה ברכישת ביטוח משכנתא. ביטוח משכנתא מכסה את כספי המשכנתא במידה ולא ניתן להחזיר את מלוא הכסף במקרי מוות או במקרי אובדן כושר עבודה, זהו פן אחד בביטוח משכנתא, הנקרא ביטוח חיים למשכנתא. אך בנוסף לביטוח החיים, פוליסת ביטוח משכנתא כוללת ביטוח מבנה, המכסה פגיעות חריגות כגון שרפות, הצפות, פגיעות חיצוניות ודומים לכך, בנכס עצמו.

חברות ביטוח ישירות

ניתן לרכוש ביטוח משכנתא דרך תיווך בנקאי, בעת לקיחת הלוואת המשעכנתא, בעמצאות סוכן ביטוח, אך אלו דרכים הלוקחות עמלת תיווך ועל כן מחיר הפוליסה גבוה. רכישת פוליסת ביטוח משכנתא דרך חברות ביטוח ישירות, אלו כל אותן חברות ביטוח עליהן שומעים בתשדירי רדיו ופרסומות טלויזיה, כגון ביטוח ישיר, 9000000 ונוספות. ניתן להתקשר טלפונית או לפנות באמצעות האינטרנט לאותן חברות ולבקש הצעה לפוליסת ביטוח משכנתא. החברה ללא גביית עמלות, תתאים את תנאי הפוליסה לתנאים שביכולתם של המבטחים ותמכור לו ביטוח משכנתא, זול ומותאם לצרכי הלווים.

יתרונות וחסרונות

ישנם יתרונות וחסרונות לרכישת ביטוח משכנתא באמצעות חברת ביטוח ישירה. חסרון מהותי אחד הוא דרישתו של הבנק לקבל את כל מסמכי הפוליסה המקוריים על מנת לאשר הלוואת משכנתא. הרוכשים יאלצו לשוב לבנק, להציג את המסמכים ורק במידה שהבנק מאשר כי הפוליסה תקינה ומתאימה, תאושר קבלת המשכנתא. אך עם כל זאת מדובר על יתרון בולט וחשוב. ברכישת פוליסת ביטוח באמצעות חברת ביטוח ישירה, ניתן לחסוך סכומים רבים שבדרכים אחרות היו נדשים כחלק מעמלות התיווך הנלקחות בבנקים ועל-ידי סוכני הביטוח. הבדלי המחירים הכוללים עמלת תיווך, ולבין אלו שלא דורשים עמלה, גדולים מאוד.

 

להשוואת מחירי
ביטוח משכנתא
וקבלת 4 הצעות משתלמות

ביטוח ישיר למשכנתא
מאמרים נוספים בתחום ביטוח משכנתא