ביטוח משכנתא
מוצרים נוספים
 

רכישת פוליסת ביטוח משכנתא בחברה ישירה או בחברת ביטוח מסורתית

מהי פוליסת ביטוח משכנתא

בעת רכישת דירה או נכס, נוטל הקונה משכנתא מהבנק לצורך השלמת סכום רכישת הנכס. המשכנתא הינה הלוואה לטווח ארוך הנעה בין עשור לשלושים שנים. הלוואה זו יכולה להגיע עד לשבעים אחוז מערך הדירה או המבנה. הלוואת המשכנתא ניתנת על ידי בנקים וחברות ביטוח ולה תנאים מיוחדים ונוחים אשר מאפשרים לרוב הציבור לרכוש נכס, דירה או מבנה.

ביטוח משכנתא נדרש ביחד עם כל הלוואת משכנתא. במאמר נסקור את היתרונות והחסרונות של רכישת פוליסת ביטוח משכנתא בחברה ישירה או בחברת ביטוח מסורתית.

מדוע יש לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא?

רכישת פוליסת ביטוח משכנתא הינה מחויבת על ידי הבנקים למשכנתאות. רכישת פוליסת ביטוח משכנתא בחברה ישירה או בחברת ביטוח מסורתית, מגבה את היכולת להחזיר את ההלוואה במקרה של פטירה של הלווה בטרם סיום התשלום, או בעת אובדן כושר עבודה מלא. ביטוח זה קובע כי חברת הביטוח תשלם את יתרת החוב, כך שקרובי הלווה לא יהיו אלו שישאו בעול.

ביטוח מבנה למשכנתא

פרט לביטוח חיי הלווה, ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח נוסף וזהו ביטוח הנכס/ המבנה. במידה והנכס ניזוק באופן חמור על-ידיי שריפה, פגעי מזג אוויר, רעידת אדמה או כל נזק הפוגע בערך הדירה, חברת הביטוח תשלם לבנק את התשלום לסילוק המשכנתא. יתרת הסכום, במידה ותהיה, תועבר ללווה. תשלום זה יהיה על-פי הערכת סכום הפיצוי במקרה של נזק על סמך עלות הבנייה, כפי שנקבע בעת חתימת המשכנתא.

מה ההבדל בין רכישת פוליסת ביטוח משכנתה מחברת ביטוח מסורתית או מחברה ישירה?

  • חברות ביטוח ישירות

  • רוב חברות הביטוח ששמם מוכר לכם הינן חברות ביטוח ישירות. מדובר בחברות אשר מפעילות מוקדי שירות טלפוני ומענה אינטרנטי. אלו חברות אשר פועלות במשך כל היום ועד שעות הערב המאוחרות, ועל כן, הנגישות אליהן גבוהה. עלות פוליסת הביטוח המוצעת דרך חברות אלו תהיה על פי רוב זולה באופן יחסי. החסרון של שירות זה הינו בהעדר הנחיה פרטנית של סוכן ביטוח בהתאם לצרכיו הייחודים של כל מבוטח. בשירות זה אין יחס אישי, אך תהליך הרכישה הינו קצר וזמין כמעט בכל עת.

  • חברות ביטוח מסורתיות

  • חברות ביטוח מסורתיות משווקות את הפוליסות שלהן באמצעות סוכני ביטוח. סוכן ביטוח מלווה את המבוטח באופן אישי לאורך כל תקופת המשכנתא. הסוכן יקל על רוכשי הביטוח ויעזור להם במציאת תנאי הפוליסה הספציפיים המתאימים לנכס המבוטח. חסרונו של שירות זה הינו עלותו. בשל עמלה הניתנת לסוכן הביטוח עלותה של פוליסת ביטוח מסוג זה גבוהה יחסית. אך אם ברצונכם לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא, מותאמת ובליווי אישי, חברות הביטוח המסורתיות באמצעות סוכן ביטוח, הן אלו שיוכלו להעניק לך מענה על צרכים אלו.

אם ברצונכם לבצע רכישת פוליסת ביטוח משכנתא בחברה ישירה או בחברת ביטוח מסורתית, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ מטה, למלא את הטופס המופיע, וחברות ביטוח מהמובילות בארץ, יחזרו אליכם עם 4 הצעות אטרקטיביות, אשר יסייעו לכם בקבלת החלטה לגבי סוג חברת הביטוח.

 

להשוואת מחירי
ביטוח משכנתא
וקבלת 4 הצעות משתלמות

לרכוש ביטוח משכנתה
מאמרים נוספים בתחום ביטוח משכנתא