ביטוח דירה
מוצרים נוספים
 

ביטוח דירה לשוכרים

הצורך לרכוש ביטוח דירה לנכס מושכר קיים גם ללא הוראה מפורשת בהסכם השכירות, והוא נובע מאחריות השוכר לדאוג לנכס של המשכיר במטרה להשיב אותו לבעליו באותו המצב שבו התקבל, ולשם כך הוא נדרש לרכוש ביטוח מתאים.

סעיף ביטוח דירה נוטה להיות בעייתי למדי אם הוא לא מנוסח כראוי, דבר אשר יכול לפגוע הן בשוכר והן במשכיר ולהביא לעוגמת נפש ונזק כספי. בכדי למנוע פגיעה אפשרית כדאי ורצוי לשוכר לנקוט בפעולות הבאות:

  • יש לבטח את הנכס בביטוח מבנה מסוג אש (ללא נזקי רעידת אדמה ונזקי צנרת).
  • סכום הביטוח יחושב לפי ערך של לא פחות מ – 900 דולר למ"ר
  • על הפוליסה לכלול ביטוח צד ג ועליה לכלול את שם המשכיר לצורך אחריות צולבת (כאשר בשם המבוטח נכלל יותר ממבוטח אחד).
  • יש לשלב סעיף בגין אובדן שכר דירה בסכום ביטוח של 12 חודשי שכירות.

בהתאם לשוכר, גם על המשכיר מוטלת האחריות לבטח את הנכס, להרחבה ופירוט ההתחייבויות הנדרשות מהמשכיר. ישנה אפשרות נוספת המאפשרת רכישת פוליסה משולבת בין המשכיר לשוכר ע"י חלוקת הפרמיה דרך סוכן הביטוח. אפשרות זאת דורשת לקבוע מראש מי ישלם את ההשתתפות העצמית במקרה של נזק.

פוליסת השוכר נחשבת לזולה במיוחד ומרבית ההרחבות ניתנות בחינם ע"י חברות הביטוח או בתשלום סמלי. חשוב לזכור שכאשר אתם רוכשים פוליסה מורחבת הכוללת את כל הסעיפים אתם למעשה מבטיחים לעצמכם הגנה וכיסוי מרבי במקרה של נזק.

לסיכום, ביטוח דירה לשוכרים הוא ביטוח חשוב וחיוני המקנה לכם שקט וביטחון בעלות נמוכה, עליכם להיות מודעים לסעיפים השונים בחוזה השכירות ולדאוג לכלול מראש את כל ההרחבות הנחוצות בכדי לאפשר כיסוי אופטימלי.

שיתופי פעולה:

 

השוואת מחירי ביטוח דירה וקבלת 4 הצעות משתלמות

ביטוח לריה שכורה
מאמרים נוספים בתחום ביטוח דירה