ביטוח דירה
מוצרים נוספים
 

ביטוח בית

קניית בית היא אחת הרכישות המשמעותיות בחייו של כל אדם בוגר, ואל רכישה זו מתלווה הרצון לשמור ולהגן על אותו הנכס. מדובר בנכס יקר, אם לא היקר ביותר שנמצא ברשותנו, ובתוכו אנו מאכסנים את רוב רכושנו.

אחת הדרכים שנועדו להגן על רכושנו היא פוליסת ביטוח בית. פוליסת ביטוח נרכשת אצל חברות ביטוח ישיר או אצל סוכני ביטוח, והיא מספקת לנו כיסוי מפני נזקים לנכס ולרכוש. הפוליסה מורכבת משני ביטוחים – ביטוח בית וביטוח תכולה:

  • ביטוח בית הוא למעשה ביטוח מבנה שנועד לספק כיסוי מפני נזק למבנה הנכס כולל דלתות, חלונות, שטחי קיר וכדומה.
  • ביטוח תכולה נועד לספק כיסוי מפני נזק לתכולת הבית שנגרם כתוצאה מפריצה, שוד, שריפה, רעידת אדמה וכו'.

ביטוח בית משותף - ביטוח זה מעניק כיסוי במקרה שנגרם נזק לשטח משותף בבניין מגורים, לדוגמה שריפה במקלט, גניבת אופניים וכדומה. בית משותף הינו בית המכיל שתי דירות לפחות או בניין רב קומות בעל בריכת שחייה, ספא, חדר כושר וכדומה. ביטוח בית משותף מורכב מביטוח מבנה וביטוח תכולה, ולכן הוא מענקי כיסוי במקרה שנגרם נזק לרכוש או נזק פיזי לדיירים, אורחים ובעלי מקצוע הפועלים במקום (דוגמת מנקים, מאבטחים וכדומה).

תעריף הפרמיה משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, בהם: גודל ומיקום הבית, רמת מיגון הנכס (האם מותקנת מערכת אבטחה וסורגים, דלת ממוגנת וגלאי עשן?) וגיל המבנה. הערכת שווי הדירה תעשה ע"י שמאי מטעם חברת הביטוח, כאשר גובה הפרמיה תשתנה בהתאם לתוספות שנכללות בה.

הדרך הטובה ביותר להגן על הנכס שלנו היא ע"י רכישת ביטוח בית משולב המאגד את שני הביטוחים האלו ביחד, ובכך מספק לנו הגנה מרבית.

 

השוואת מחירי ביטוח דירה וקבלת 4 הצעות משתלמות

ביטוח בית משותף
מאמרים נוספים בתחום ביטוח דירה