ביטוח אופנוע
מוצרים נוספים
 

ביטוח צד ג לאופנוע

ביטוח צד ג לאופנוע הוא סוג של ביטוח משלים לביטוח חובה לאופנוע: ביטוח חובה מכסה רק פגיעות בגוף וביטוח צד ג מכסה נזקים שהרוכב גרם לכלי רכב או לרכוש של מישהו אחר. כיסוי במקרה של נזק לרכוש שלך מוענק רק במסגרת ביטוח מקיף.

מדוע כדאי לרכוש ביטוח צד ג לאופנוע?

ביטוח צד ג לאופנוע הוא אינו חובה, עם זאת מומלץ לרכוש אותו כיוון שהוא מגן גם על הנהג וגם על סיבבתו. במקרה של נזק לרכוש הזולת, יאלץ רוכב האופנוע לשאת בעצמו בעלות התיקון עבור הנזקים להם גרם. בתרחיש הפוך, שבו אתם נפגעים ע"י רוכב אופנוע לא מבוטח, תאלצו לתבוע אותו ולדרוש שיפצה אתכם על הנזק. כיוון שאף אחד מאיתנו לא רוצה להיכנס לסיטואציות בהם נאלץ לתבוע פיצוי או לשלם אותו מכיסכם – עדיף לכולנו לרכוש מבעוד מועד ביטוח צד ג לאופנוע.

כיצד נקבעת הפרמיה בביטוח צד ג לאופנוע?

הפרמיה בביטוח צד ג לאופנוע נקבעת לפי מספר פרמטרים:

  • אופי האופנוע – מה שווי האופנוע? האם מדובר באופנוע ישן או באופנוע חדיש המועד לגניבות?
  • אופי הנהג העיקרי – מין הנהג, גיל והיסטוריה של תביעות קומות. אם הנהג השתתף בעבר בתאונות, הפרמיה תתייקר בהתאם.
  • נהגים נוספים – אם יש נהגים נוספים חברת הביטוח מתחשבת גם בנתונים שלהם.

מהו גבול האחריות?

גבול האחריות הינו פרמטר קבוע שנקבע בעת רכישת הפוליסה. בדר"כ מדובר בסכום שנע בין 300 אלף ש"ח ל-500 אלף ש"ח, כך שאם גרמת לנזק שעולה על גבול האחריות – אתה תאלץ להשלים את החסר מכיסך.

מהי השתתפות עצמית בביטוח צד ג לאופנוע?

בדומה להשתתפות עצמית בפוליסת ביטוח מקיף לאופנוע, גם כאן מתבקש בעל הפוליסה לשלם דמי השתתפות עצמית במקרה של תביעה.

גובה ההשתתפות העצמית הינו קבוע והוא מצויין בתנאי הפוליסה. גובה ההשתתפות העצמית לא משתנה בהתאם לנזק שנגרם, כך שגם אם שברת למישהו מראה או שרק שרטת לו את הצבע – עלות ההשתתפות העצמית תישאר זהה. הסיבה לכך היא שחברות הביטוח מעדיפות לצמצם בכמות התביעות הקטנות ותביעות הסרק שמוגשות אליהן כל שנה. כאשר בעל האופנוע צריך לשלם דמי השתתפות אשר גבוהים מעלות תיקון הנזק שנגרם, עדיף למבוטח לשלם את הנזק מכיסו ולא לפנות לחברת הביטוח.

מהם כתבי שירות?

כתבי שירות הם מגוון רחב של תוספות והרחבות לפוליסות הבסיסית: החל בביטוח שבר שמשות ושירותי גרר – וכלה במימון מונית למוסך על חשבון המבטחת.

כיצד ניתן להוזיל את עלות הפרמיה של ביטוח צד ג לאופנוע?

אפשרות טובה להוזלת פוליסת ביטוח צד ג היא ע"י הגדלת דמי ההשתתפות העצמית. אם אתם נהגים ותיקים ללא רקע בתאונות קודמות, ייתכן ועדיף לכם לייקר את ההשתתפות העצמית (אשר תידרש אך ורק במקרה של תביעה) ובכך תפחיתו את עלות הפרמיה.

אופציה נוספת להוזיל את עלות הפרמיה היא ע"י בדיקת הפוליסה וויתור על תוספות מיותרות שאין לכם צורך בהם.

דרך מצויינת ואמינה להוריד בעלות פוליסת ביטוח אופנוע או בפוליסת ביטוח אופנוע היא ע"י עריכת סקר שוק והשוואת מחירים. בעוד עלות ביטוח חובה הינה אחידה לכל הנהגים, תחום ביטוח צד ג נהנה מתחרות חופשית המובילה לפרמיות שונות. ישנם אתרים רבים באינטרנט, דוגמת אתר פיננסים, אשר מאפשר לכם למלא טופס קצר ולקבל עד ארבע הצעות טלפוניות מחברות הביטוח המובילות.

 

להשוואת מחירי ביטוח אופנוע
וקבלת 4 הצעות משתלמות

פוליסת ביטוח לאופנוע
מאמרים נוספים בתחום ביטוח אופנוע