מסחר עצמאי במניות
מוצרים נוספים
 

מסחר עצמאי במניות

קמת בבוקר והחלטת שהיום זה היום להתחיל מסחר עצמאי במניות בבורסה. בעידן האינטרנט המסחר בבורסה נגיש וזמין מכל מחשב בעל גישה לאינטרנט. מסחר בבורסה טומן בחובו אפשרויות רווח והפסד וזאת משום שהבורסה מלאת תנודות מעלה ומטה בשערי המניות. על כן, יש לנהוג בזהירות ומתוך הבנה של עולם שוק ההון. הכרות והבנה של שוק ההון יתנו לסוחר העצמאי במניות את הידע הנחוץ לכך שיוכל לסחור במניות באופן מחושב.

כיצד ניתן לרכוש מניות לצורך מסחר בבורסה?

ישנן שתי דרכים לסחור במניות בבורסה. האחת דרך הבנק בו מתנהל חשבון העו"ש, והשנייה באמצעות חשבון מסחר עצמאי בבית השקעות. גם הבנקים וגם בתי ההשקעות ישמשו כצינור להעברת רצונות השוכר אל תוך מערכת המסחר עצמה. לרוכש המניות יש אפשרות לנתב את כספו לכל אפיק השקעה בו יבחר על פי שיקולים אישיים.

מה ההבדל בין מסחר עצמאי במניות דרך הבנקים לעומת מסחר עצמאי במניות באמצעות בתי ההשקעות?

 • הבנקים

 • הבנקים נתפסים בעיניי רבים כמקום המבטחים לכספם. יציבותם וכוחם של הבנקים מקנים את התחושה כי הסיכון הנלקח בעת השקעה במסחר עצמאי בבורסה הינו קטן. ניתנת תחושה שיהיה תמידי גוף אשר ישיב לך את הכסף שהשקעת, גם אם מדובר ברווח נמוך יחסית. התפיסה היא כי הרווח המוחזר מהבנק הינו נמוך, אך יציב. ישנה תחושה, שעל-אף שסכום מסויים מהכסף מושקע במניות בבורסה, הוא עדיין תחת קורת הגג של הבנק.

  דרך הבנקים ניתן להשקיע בסכומי כסף נמוכים ועדיין לרכוש ולמכור מניות. נקודה זאת יוצרת תחושה כי ההשקעה באמצעות בית השקעות הינה אקסקלוסיבית ולא מותאמת לסכומים שבהם מעוניין הסוחר לסחור. עם זאת, הבנק דורש עמלות גבוהות מאוד מהלקוח אשר מעוניין לנהל מסחר עצמאי במניות. עמלות אלו מקטינות את רווח ההשקעה. על כן, משקיעים רבים בתקופה האחרונה מעבירים את חשבון המסחר העצמאי, לבית השקעות.

  לאחרונה הבנקים נחשפים לעלות העמלה הנמוכה שמציע בית השקעות וישנו תהליך הורדת עמלות וניסיון ליישר קו עם בתי ההשקעות.

 • בתי השקעות

 • בית השקעות מציע לאדם המעוניין לנהל בעצמו מסחר עצמאי במניות תנאים אטרקטיביים, המתבטאים בעלויות נמוכות ביחס לעלויות הנהוגות בבנקים.

  אנשים רבים חושבים באופן מוטעה שהשקעה בבורסה באמצעות בית השקעות הינה כרוכה בהשקעה של סכומים גבוהים בלבד, אך אין הדבר כך. יתכן שבית ההקשעות יגביל את הסכום המינימאלי לפתיחת חשבון מסחר עצמאי, אך סכום זה לא יעלה על 20 אלף שקלים חדשים, סכום זהה ולעיתים אף מופחת מהסכום המושקע בבנק.

  אמנם בית השקעות הינו גוף פחות יציב מהבנק, אך עדיין ישנם בתי השקעות מובילים הנמצאים בשוק מספר עשורים ומראים יציבות למשך תקופה ארוכה. יתכן כי ההשקעה בבית השעות מהווה סיכון מעט יותר גבוה, אך הרווח גבוה בהרבה.

התחל לנהל מסחר עצמאי במניות בורסה עוד היום

במידה והינך מעוניין להתחיל לנהל בצורה עצמאית מסחר במניות, אתה יכול לפנות ברגעים אלו ממש, לבתי השקעות ולהתחיל לתת לכספך לתפוח. דרך השקעות נכונות ושקולות יתכן שתוכל להרוויח את השלמת ההכנסה לה חיכית מזה זמן רב. כל שעליך לעשות כעת על מנת להתחיל בצורה הנכונה ביותר, זה לערוך השוואה בין מספר בתי השקעות, לבדוק למי יש את ההצעה המתאימה ביותר עבורך, ולרכוש את המניות הרצויות.

אתר זה מציע לך, בלחיצת כפתור זריזה ומילויי טופס, לקבל 4 הצעות עבור מסחר עצמאי במניות מבתי השקעות מובילים בארץ.

 

הצעות עבור מסחר עצמאי

מסחר במניות
מאמרים נוספים בתחום מסחר בבורסה