מסחר במטח
מוצרים נוספים
 

מט"ח למתחילים

דוב פרא רדף אחרי שני אנשים שהלכו לטייל ביערות. אחד מהמטיילים בעודו בורח מהדוב, עצר בצד הדרך ונעל נעלי ריצה. חברו מסתובב אליו וצועק "מה אתה עושה??, אתה לא תצליח לרוץ מהר יותר מהדוב אם תעצור עכשיו!”. ברוגע, המטייל השני אמר "אני לא חייב לרוץ מהר יותר מהדוב, אני פשוט צריך לרוץ מהר יותר ממך".

מסחר במט"ח בשוק המט"ח מציע הרבה הזדמנויות להצלחה פיננסית מהירה – ולחורבן פיננסי – כמעט יותר מכל שוק אחר.קהל ה"להתעשר מהר" תמיד נמשך אליו. הקהל כולל משקיעים מתחילים, סוחרים, גמלאים ומקצועיים המחפשים דרכים לצאת מחוב, להגביר את ההתרגשות בחייהם, או פשוט להתעשר ממש מהר. אלה האנשים שלהם אתם תקחו את הכסף, אלה יהיו האנשים שיאכלו ע"י הדוב. אתם לא חייבים לרוץ יותר מהר מהדוב השוק. למעשה זה בלתי אפשרי. אי אפשר לנצח את השוק. אלה ממכם שינסו ילמדו מהר שלשוק אין רחמים, יכול לעקוף כל אחד, ויכול לאכול אותכם בחיים. אני רוצה ללמד אותכם כיצד לרוץ מהר יותר מהסוחרים האחרים.

ישנן ארבע קבוצות בשוק הפורקס

הסוחרים המתחילים

אלה שינסו לרוץ מהר יותר מהדוב ויפסידו בכל פעם שינסו. בנוסף למתחילים, ישנם עוד שלושה שלבים של השתתפות בשוק הפורקס : הסוחרים, הסוחרים המוסדיים, והסוחרים המתקדמים. הסוחרים הם החזקים בשוק, והם בעצם "עושים" את השוק, קובעים מחירים, וסוגרים עסקאות. הסוחרים המוסדיים עובדים בבנקים, ממשלות, וחברות אחרות. הם סוחרים בכמויות עצומות של כסף בו זמנית, והגודל של המסחר שלהם נותן להם כוח עצום. ולבסוף, ישנם הסוחרים המתקדמים. קבוצה זאת מורכבת מאנשים מכל העולם. יושבים בחברות השקעות קטנות, משרדים, או אפילו בבית. אתם יכולים להיות חלק מהקבוצה הזאת. במקרים מסוימים הסוחרים המתקדמים הם החכמים ביותר. בגלל שהם לא מעבירים סכומים גדולים של כסף בכל פוזיציה, אין להם כל כך הרבה עוצמה כמו הסוחרים המוסדיים. בגלל שהמסחרים שלהם עוברים דרך ברוקרים, לעולם לא יהיה להם כח מסחר מוחלט. אבל, בגלל שיש כל כך הרבה סוחרים מתחילים, לסוחרים המתקדמים יש הרבה סוחרים שהם יכולים לעקוף.

המטרה שלך בתור משקיע פורקס היא לקחת כסף באגרסביות מהכיסים של הסוחרים המתחילים האלה. אל תרגיש רע עם עצמך, מישהו הולך לקחת לך את הכסף לאורך הדרך. וזה ילמד אותך ממש מהר שיעורים שאתה יכול ללמוד רק דרך כשלון. אז כל פעם שאתה לוקח כסף מסוחר מתחיל, פשוט תזכור : אתה מלמד אותו שיעור חשוב. אחרי זמן מה, אתה אולי תתחיל להינות מלצפות בחברך לטיול נאכל ע"י הדוב. רק לידיעתך, אם אתה לא תקח לו את הכסף... מישהו אחר יקח לו את הכסף. מפני שפורקס היא השקעה נזילה, ולכן תמיד יש דרישה למטבע, אין מצב שאתה נתקע עם 1000 יורו שאתה רוצה למכור, ואין לך למי למכור אותם.

הבסיס.

פיפס - PIPS

פיפס זה המספר האחרון מצד ימין של המטבע, הנקודה העשרונית בשער המטבע הנוכחי, לדוגמה : . כלומר רכישה של מטבע יורו מול מטבע דולר, נסחרת על 1.1335 EUR/USD אם ה ה – 5, זה הפיפס. אם המטבע נסחר על שער של 1.1336 זאת אומרת שהשער עלה ב"פיפס" אחד. במידה והשער עומד על 1.1535 , זאת אומרת שהשער עלה ב 200- פיפס. הקונספט הבא שעליך להבין הוא הקונספט של מינוף. אם יש בידך $10,000 שאתה יכול להרשות לעצמך לסחור איתם, הברוקר שלך ירשה לך להלוות ממנו כסף כדי שאתה תוכל לסחור בסכום גבוה יותר. ישנם ברוקרים שנותנים עד כפול 400 ממה שאתה שם במסחר. רוב הברוקרים נותנים 50:1 או 100:1 . אז, אם אתה משקיע $1,000 , והברוקר שלך מספק לך .) 100:1 , אז אתה סוחר בפוזיציה בשווי של $100,000 במטבע )במקום $1,000 זה חשוב בגלל שכל פיפס שווה סכום מסוים בדולרים. כשאתה סוחר עם $10,000 , כל תנועת פיפס שווה $1 , הטבלה למטה מראה לך כיצד זה עובד :

סכום נסחר | לפיפס

10,000$ | 1$
50,000$ | 5$
100,000$ | 10$
500,000$ | 50$
1,000,000 | 100$
5,000,000 | 500$

אתם בטח חושבים לעצמכם "וואו! מאיפה אני אשיג $1,000,000 ??”, אתם לא צריכים להשיג סכום כזה.אתם צריכים להשקיע רק $10,000 בכדי לפתוח פוזיציה של $1,000,000 , זהו כוחו של מינוף. . אם אתם סוחרים במטבע בשווי $1,000,000 , כל תנועה בפיפס תהיה שווה $100 , אז אם רכשתם מטבע ב 1.1445 ומכרתם אותו ב 1.1545 , הייתם מרוויחים 100 כפול $100 או $10,000 . עכשיו אני לא יודע מה איתכם? אבל אני יכול לחיות מסכום כזה. אני לא אומר שאתם יכולים להרוויח $10,000 ליום, כמובן זה אפשרי. אבל ישנם המון גורמים שמקשים עליכם, לדוגמה : כיצד אתם יודעים אם השוק עולה או יורד? מתי להכנס למסחר? מתי למכור? איך להמנע מלהפסיד? והכי חשוב!! האם אפשר להתמודד עם הרגשות הכרוכות בהשקעות מט"ח זה החלק הכי חשוב. על כל השאלות האלה יש תשובות, פשוט תמשיכו לקרוא. אלן פארלי, מומחה השקעות אמר שלשלוט ברגשות שלכם כשמשקיעים, פי כמה יותר קשה מאשר ללמוד את הכישורים הטכניים של השקעות במט"ח . בקרוב אתם תבינו למה אני מתכוון, אלא אם כן אתם כבר מנוסים, אז אתם יודעים על מה אני מדבר...

חמדנות. רוב הסוחרים בשוק המט"ח מנסים לעשות מיליון דולר בכל מסחר, להוציא כמה יותר כסף שאפשר מכל פוזיציה. הם חמדנים. אני לא אומר שגם אני לא עשיתי את הטעויות האלה בהתחלה.. אבל זה היה לפני שידעתי יותר. זה גורם להם להשאר בפוזיציה טובה ורווחית, בתקווה שיוציאו ממנה יותר כסף. זה יכול להוביל לאסון – לפתע המסחר יכול להשתנות ולעבוד נגדם, והם מפסידים את הכל. זה קרה לי אין ספור פעמים, האמת היא שזה עדיין קורה לי לפעמים, וגם למשקיעי מט"ח העשירים בעולם. זהו האיום הכי גדול בהשקעות מט"ח, אם תצליחו להשתלט עליו.. תצליחו באמת להפוך למיליונרים משוק המט"ח. השאלה שכולם רוצים לדעת היא כיצד שולטים על רגשות כאשר משקיעים?? אני יענה על זה בהמשך.

נקמה. זה הבעיה השנייה בגודלה בהשקעות מט"ח. הרבה משקיעים מפסידים סכומים גדולים של כסף, ורוצים ל"התנקם" בשוק.. זה מגוחך. אז הם מכפילים את הסכום והולכים על הכל. יש לכם יותר סיכוי להצליח בזה אם תלכו למלא לוטו, אל תנסו להלחם בשוק, הוא ינצח. הרגש של "להתנקם" בשוק היא טבעית לחלוטין, אני מתמודד עם זה כל יום. השאלה היא : כיצד להילחם ברגש הזה? אל תמעיט בערכו של הרגש הזה, זה ישמיד אותך אם תתן לו. השוק הוא לא חבר שלך, השוק הרבה יותר חזק ממך, אי אפשר להתנקם בשוק. לפתוח פוזיציה או להתחיל מסחר במט"ח כשכועסים על השוק או מחפשים נקמה יוביל אותכם רק להפסד. אם הפסדתם כסף בשוק, אז תחכו. כחו נשימה עמוקה, או צאו החוצה לטיול.. זה יכול לעצבן אני יודע, אבל אין מה לעשות. דברו עם אב-רוחני אם יש לכם, או פשוט דברו עם הברוקר שלכם, אני בטוח שהוא ירצה לעזור לכם. קרא שוב את הטבלה, הביט ביומן הפיננסי לראות האם קיים סיכוי בשבילך להשיג את כספך בחזרה. גם אם אתה חושב שאתה רואה את ההזדמנות הכי טובה בעולם, לעולם אל תפתח פוזיציה אחרי הפסד. תמיד יהיה מסחר מאוחר יותר, או מחר, אל תמהר לשום מקום!

אסטרטגייה שונה. זה הכלל הכי פשוט בעולם. אני אף פעם לא מנסה לעשות טונות של כסף בעסקה אחת, ואני לא מחפש נקמה בשוק אם אני מפסיד. כולם מפסידים לפעמים. אני לא ממהר, ולא מאלה שפותחים פוזיציה לעשרים שניות ואז סוגרים אותה בהפסד. אני משקיע אך ורק לפי יומן פיננסי, יש לי רשימות של אירועים שמשפיעים על היורו / דולר או מטבע אחד. אני משקיע בהתייעצות, כמו כל עסק אחר. אל תנסו ל"התעשר מהר" ממט"ח, למרות שאפשר.. זה יבוא אליכם לבד...רק אם תקחו את הזמן. ותנתחו את השוק ואת המטבעות שבהם אתם רוצים לסחור.

תפתחו אסטרטגיית השקעות! כל משקיע חייב שיהיה לו אסטרטגיית השקעות, לא משנה אם אתה משקיע בנדל"ן, מט"ח או מניות. אסטרטגייה בנוייה מחוקים פשוטים וכללים שעליהם אתם לא עוברים. לדוגמה, האסטרטגייה שלי היא להשקיע ל 10- פיפס בלבד. רק 10 פיפס, לא צריך יותר מזה, בהתחלה הרווח קטן, אבל לאט לאט אתם צוברים הון ואז הרווחים גבוהים יותר, כיום אני חי מזה, זה המשכורת החודשית שלי. וזאת אחלה משכורת. האם ידעתם שאתם יכולים להפוך $10,000 ל- $130,000 בשנה, רק אם תסחרו ב 10- פיפס ליום. $130,000 לשנה זה משכורת חודשית של $4,300 לחודש = 19,350 ש"ח לחודש! רק מ 10- פיפס. גם אתם יכולים ללמוד כיצד להפוך $10,000 ל- $130,000 בשנה.

מדוע זה חדשני, שונה או מהפכני? בגלל שאתם לא רק תקחו כסף מסוחרים מתחילים לפי אסטרטגייה זאת, אתם הולכים לקחת כסף גם מסוחרים מתקדמים. סוחרים מתקדמים רודפים אחרי הכסף הגדול! הם לא למדו במשך שנים איך לסחור במט"ח רק כדי שיוכלו להרוויח $200 ליום. הם רוצים החזרים גדולים, הם הולכים על 40 פיפס מינימום. הם משקיעים יותר כסף ומחכים יותר זמן בסיכון יותר גבוה. סוחרים מתקדמים תמיד שופטים אותי שאני יוצא אחרי 10 פיפס, ואומרים לי "השתגעת? מה יקרה אם זה יעלה ל 50- פיפס? לא תתעצבן שהפסדת 40 פיפס?” התשובה שלי בד"כ היא : “לא", האסטרטגייה שלי שונה משלהם, אני חדש יחסית בעולם המט"ח. אני משקיע רק למשך שנה וקצת, הם בשוק כבר שנים על גבי שנים.. אני בטוח שגם הם התחילו כמוני. ולא אמרתי שאני לא פותח פוזיציות על 40 פיפס... אבל אני תמיד מבסוט אחרי 10 פיפס. .)Limits( ולימיטים )Stops( קודם כל אני אסביר לכם על סטופים

סטופים סטופ – בד"כ מוגדר בתור "הגבלת שער הפסד". אנו משתמשים בסטופ כדי לא להפסיד יותר מידי כסף על פוזיציה מפסידה. בשער של 1.1445 , אני אתחיל להפסיד כסף במידה והשער ירד למטה. EUR/USD לדוגמה : אם קניתי אז אני אגדיר סטופ על שער 1.1425 – זאת אומרת שאם השער מגיע לסכום הזה. המערכת תסגור את המסחר הקיים באופן אוטומטי בכדי שאני לא אמשיך להפסיד כסף. אני בהפסד של 20 פיפס, אבל זה הרבה יותר טוב מאשר להפסיד 50 פיפס, או את הכל!

קורה לפעמים שדברים מסוימים בשוק יגרמו לשער לרדת בצורה ממש מהירה, אל תתנו לזה להשפיע עליכם. לימיט – בד"כ מוגדר בתור "הגבלת שער רווח". עובד באותה שיטה, רק לגבי רווחים. אם אני מגדיר את הלימיט שלי ל 1.1545 באותו המסחר, המערכת יוצאת מאופן אוטומטי מהמסחר. משאירה אותי עם רווח נאה של 100 פיפס, זה יקרה אם אני מול המחשב, או בחוץ מטייל, או מת. זאתי הדרך היחידה לסחור במט"ח אם אתם לא הולכים להיות מול המחשב ולצפות במסחר.

המערכת השקעות שלי עובדת בעיקר על 3 עקרונות : 1. ניתוח טכני – ניתוח טכני של המטבעות שבהם אני רוצה לסחור, לעבור על יומני אירועים, שעה ביום ואפילו יותר לפעמים. 2. סטופים ולימיטים. 3. מטרה של 10 פיפס לפוזיציה / ליום, זה דורש משמעת! אם התחלתם עם $10,000 ב 1- לינואר, והרווחתם 10 פיפס ליום, ורק סחרתם למשך 17 ימים בחודש. . אז אתם תסיימו את השנה עם 2,000 פיפס, ועם $130,000 אתם תרוויחו 160 פיפס לחודש, שבמקרה שלנו יוצא $1,600 לחודש = 7300 ש"ח – אחלה משכורת. ואל תשכחו, אתם לא צריכים שיהיה לכם $10,000 אלא רק $100 , זה כל היופי בפורקס. נכון שלא רק מרוויחים, אבל אם יש לכם עסק אתם יכולים לקזז את ההפסדים ממט"ח, תתיעצו עם רו"ח.

עקרונות ה - 10:7

1. רכוש ותמכור אך ורק לפי ניתוח של השוק, אל תשקיע בעיניים עצומות 2. תפסיק לנסות להרוויח $1,000,000 בכל מסחר. 3. תגדיר לעצמך הגבלה של פיפס ליום / מסחר, צא לפי ההגדרה שלך, אל תתפתה להשאר בפוזיציה מפסידה או לקוות שתרוויח יותר, אם קבעת 10 פיפס, תקפיד על זה. 4. קבע מטרה להשקעה שלך = 10 פיפס ליום )לדוגמה(. 5. קיים אין ספור מידע שיעזור לך להפוך למשקיע טוב יותר, אל תפסיק לקרוא וללמוד! 6. אל תנסה לכסות הפסדים ע"י התעלמות מהחוקים של עצמך! אם הפסדת כסף, אל תנסה ביום למחרת להכפיל את הסיכונים, השאר נאמן לתוכנית שלך. 7. זמן : תשקיע כמה זמן שאתה חושב שהכי מתאים בשבילך להשקעות במט"ח, אני אישית משקיע 5 שעות ביום זה לא כולל שעה וחצי של מחקר שוק, בשבילי זה לא עבודה, אני נהנה מזה, כי אני מרוויח מזה, אם אתם לא נהנים מזה, אל תעשו את זה.

סדר יום להשקעות במט”ח. להלן סדר יום למשקיע מתקדם במט"ח, זאת האסטרטגייה שאני משתמש בה. חלק מהחודשים הכי מוצלחים שלי במסחר בבורסה קרו מכיוון שעקבתי אחרי הנוסחה הזאת. 1 - מחקר שוק למשך שעה, קורא על האירועים החשובים, מה משפיע ומה לא. 2 – מה ישפיע על השוק היום? )לכתוב שעות מדוייקות(. אני ממליץ להרים צלצול לברוקר שלכם ולשאול אותו מה בדיוק הוא חושב שהולך להשפיע היום. למרות שיש יומן פיננסי, לא כל האירועים ביומן משפיעים באופן רציני, מומלץ לשאול מומחה, זה ללא תשלום, הרי זאת העבודה שלו. 3 – האם המטבע בשפל? או האם הוא בשיאו?

השקעות מוצלחות.

המאמר נכתב עי אושרי מורד מצוות סופרסקאן השקעות

המסמך נכתב במקור ע"י רוב בוקר – כל הזכויות שמורות 2003 נערך ותורגם ע"י צוות סופרסקאן השקעות, 2007

www.superscan.co.il
Office@superscan.co.il
052-5634693 | 04-9893875

מקור המאמר: Reader - מאגר המאמרים הישראלי פרטים אודות מחבר המאמר: סופרסקאן השקעות. איתור השקעות מסביב לעולם! השקעות נדל"ן, עסקים, הזדמנויות, חברות ועוד. סופרסקאן השקעות, תענוג לעשות מיליונים.

 

לקבלת הצעות עבור
מסחר במט"ח

מסחר במטבע חוץ
מאמרים נוספים בתחום מסחר במט"ח
אתרים נוספים