הלוואות
מוצרים נוספים
 

הלוואה למימון שכר לימוד

מהי הלוואה למימון שכר לימוד? הלוואה למימון שכר לימוד היא הלוואה לסטודנטים. זה לא פשוט להיות סטודנט בישראל, רובנו נאלצים לשלב עבודה בתקופת הלימודים, ועדיין אנו מתקשים לעמוד בכל ההוצאות החודשיות שהן מנת חלקו של כל סטודנט. לא כולנו יכולים לפנות להורים לתמיכה כספית, במיוחד כעת, כשהמצב הכלכלי אינו מזהיר במיוחד.

בשל הקושי הכלכלי, סטודנטים רבים לוקחים הלוואות למימון שכר הלימוד.

ישנם שני סוגים עיקריים של הלוואות סטודנטים: הלוואה לכיסוי שכר לימוד והלוואת מחיה (מגורים, רכב, מזון וכו'). ההבדל בין הלוואות סטודנטים להלוואות רגילות הוא שהבנק מאפשר לסטודנטים להחזיר את ההלוואה לאחר סיום לימודיהם. הבדל נוסף נעוץ באפשרות לשלם רק את הריבית במהלך הלימודים.

הסיבה לגמישות בתשלומים מצד הבנק היא שהבנק רואה באותם סטודנטים לקוחות בעלי פוטנציאל גבוה, ולכן הם מוכנים להשקיע בהם בתחילת דרכם האקדמית.

מספר נקודות חשובות לפני שלוקחים הלוואת סטודנטים:

  • כיוון שיש לקבוע מראש את סכום ההחזר החודשי של ההלוואה, כדאי לכם לקחת בחשבון הכנסות והוצאות עתידיות שלכם. אל תפריזו בהערכת ההכנסה העתידית שלכם פן תקלעו לקשיים בהחזר ההלוואה.
  • בדקו מהם התנאים להחזרה מוקדמת של ההלוואה, ומהי העלות הנדרשת לפירעון מוקדם.
  • ישנם מוסדות לימוד אשר מסבסדים לסטודנטים שלהם חלק מריבית הלוואת הסטודנטים – דאגו לבדוק מול המוסד האקדמי בו אתם לומדים האם אופציה זו קיימת.
 

להשוואת תנאים פיננסים עבור הלוואות וקבלת 4 הצעות

הלוואה מימון לימודים
מאמרים נוספים בתחום הלוואות