השקעות
מוצרים נוספים
 

7 טיפים להשקעות נדל"ן בארה"ב

השקעות נדל"ן בארה"ב עדיין מושכות משקיעים רבים. כשמחירי הדירות ממשיכים לרדת והשכירות ממשיכה לעלות ניצבת בפנינו הזדמנות להשקעה במחיר אטרקטיבי, קבלת תשואות גבוהות ורמת סיכון נמוכה מהשקעות אחרות. עם זאת עדיין מתעוררת שאלות בנוגע לכדאיות עסקה שכזאת. הראשונה שבהן היא כיצד ניתן להבטיח את כדאיותה של השקעה בנכס מניב בארה"ב? הבאנו לפניכם 7 טיפים שעונים בדיוק על שאלה זו ועל כמה אחרות:

  1. לפני שנגשים אפילו לבחירת הנכס הגדירו מלכתחילה את מטרתו העיקרית, האם אתם מעוניינים בנכס שיספק לכם הכנסה חודשית קבועה? או שמדובר במכירה מהירה, רכישת הנכס ומכירתו תוך זמן קצר? קביעת המטרה מראש תוביל אתכם לבחירת הנכס המתאים לכם באופן אינדבידואלי.
  2. הגדירו את הסכום הראשוני שברצונכים להשקיע ואל תחרגו מהתקציב שהצבתם לעצמכם. זיכרו כי הסכום צריך לכלול בתוכו גם הוצאות נלוות כמו שיפוץ הנכס ואף דמי ניהול ותיווך. כמו כן שיטת המימון בארה"ב שונה מהשיטה הפועלת בארץ, כלומר לא מקבלים משכנתא בכדי לרכוש נכס מניב, על כן קחו בחשבון שצריך להגיע עם הסכום המלא מראש.
  3. הרעיון לרכישת נכס באיזור מוכר כמו ואגס נשמע מאוד מפתה עם זאת אינו משתלם פיננסית. ההשקעות המניבות ביותר הן השקעות בשווקים שנפגעו במשבר עקב כך שמחירי הדירות ירדו באופן משמעותי והצפי לרווח ממכירתם גבוה- שוק במשבר הוא שוק מניב.
  4. בכל הקשור להשקעה מעבר לים צריך נסיון וידע נרחב על השווקים השונים. קבלת ייעוץ מחברה המתמחה בתחום השקעות נדל"ן בארה"ב הוא כלי חשוב שכדאי (ואף רצוי) להיעזר בו ויכול להקל עליכם בבחירת ההשקעה הכדאית ביותר עבורכם.
  5. בבואכם לבחור את הנכס השקיעו זמן בלמידת השוק המקומי, מהם אחוזי האבטלה, מקומות התעסוקה העיקריים, גובה השכירות באיזור, גידול האוכלוסיה ואף שווי הנכס לפני המשבר. כל אלו יכולים לתת לכם אינדיקציה על התשואות שהנכס יניב.
  6. השקעה בנכס בארה"ב מצריכה מאיתנו להיעזר בשרותיהם של חברות לניהול נכסים בארה"ב מכיוון שהנכס לא נמצא פיזית בקרבת מקום. החסרה לניהול הנכס נותנת מענה על כל הפרמטרים השונים בתחזוק הנכס: שיפוץ, גביית שכר דירה ומציאת שוכרים חלופיים במידת הצורך. חשוב לבחור חברה ותיקה ובעלת נסיון בתחום שתקנה לכם את השקט הנפשי לכל תקופת אחזקתו של הנכס.
  7. בחישוב התשואות יש לקחת בחשבון את ההוצאות הנלוות הכרוכות באחזקת הנכס: ביטוח הנכס, תשלום לחברת הניהול, ועד בית או שכונה וישנה גם האופציה שהנכס לא יאוכלס בחודשים הראשונים עקב שיפוץ או שלא נמצא עדיין שוכרים. עדיף לצייר את התמונה הפחות אופטימית מאשר להתקל ב"הפתעות" לא רצויות.

השקעה בנדל"ן בארה"ב מצריכה מאיתנו עבודת מחקר לא קטנה לפני ביצוע העסקה. אלו שישכילו להתייעץ עם מומחים בתחום הם אלו שינחלו הצלחה ויפיקו את התשואות שלשמן נרכש הנכס. מקווים שמאמר זה שפך אור נוסף על השקעות נדל"ן בארה"ב ויניב לכם פירות בעתיד.

מידע שימושי: נדלן ועוד.

 

לקבלת הצעות עבור
קורס שוק ההון

השקעות
מאמרים נוספים בתחום השקעות