ביטוח דירה
מוצרים נוספים
 

מהי פוליסת ביטוח דירה?

רכישת דירה היא צעד משמעותי בחייו של כל אדם הכרוכה בהוצאה כספית נכבדת ואחריות גדולה. על פי רוב מדובר בנכס היקר ביותר שנמצא ברשותנו ומהיותו כזה אנו מבקשים להגן עליו בדרך הטובה ביותר שאפשר. לשם כך מציעות לנו חברות הביטוח לרכוש פוליסת ביטוח דירה.

פוליסת ביטוח דירה מורכבת משני ביטוחים – ביטוח דירה וביטוח תכולה. ניתן לרכוש את שניהם או רק אחד מהם, בהתאם לצורך.

ביטוח מבנה מספק את הכיסוי למבנה הנכס (כולל חפצים שמחוברים אליו כמו: חלונות, דלתות, שטיחים מקיר לקיר וכו') ומגן עליו ממגוון רחב של גורמי סיכון אפשריים כמו במקרה של שריפה, שיטפונות, התפוצצות צנרת, התנגשות כלי רכב במבנה, נפילת עץ על המבנה, רעידת אדמה, פריצה או כל חבלה אחרת – בין אם בידי אדם או בידי כוחות הטבע.

ביטוח התכולה מספק כיסוי מפני נזקים שעלולים להיגרם לרכוש הדירה בעקבות פריצה, שוד, שריפה, שיטפון ועוד.

ממה מורכבת פרמיית ביטוח דירה?

הפרמיה משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כמו גודל ומיקום הדירה, רמת מיגון הנכס (מערכת אבטחה וסורגים, דלת ממוגנת וגלאי עשן), גיל הבניין ומצבו, כך שפוליסות רבות מציעיות תנאים וכיסויים שונים. הערכת שווי הדירה תעשה ע"י סוקר מטעם חברת הביטוח כאשר גובה הפרמיה משתנה בהתאם לתוספות שנכללות בה.

בכדי לבחור פוליסת ביטוח דירה שתתאים לכם רצוי שתגדירו מראש מהם הצרכים והסיכונים האפשריים לנכס: מה מצב הצנרת בבניין? האםאתם מתגוררים באזור מרובה פריצות? מהי רמת האבטחה של הנכס?

יכולים להיווצר מצבים בהם חברת הביטוח לא תעניק כיסוי במקרה של נזק לרכוש או לדירה כיוון שבפוליסה לא התייחסו לאותו מקרה באופן ספציפי. חשוב לבדוק מה בדיוק מכסה הפוליסה שלכם, ייתכנו מקרים שבהם יהיה עדיף לרכוש ביטוח נפרד לתכשיטים ודברי ערך בכדי לסגור את כל הקצוות.

 

השוואת מחירי ביטוח דירה וקבלת 4 הצעות משתלמות

פוליסת ביטוח דירה
מאמרים נוספים בתחום ביטוח דירה