משכנתא
מוצרים נוספים
 

פריסת משכנתא

מאמר זה מבקש להסביר מהי פריסת משכנתא ולמי היא מיועדת. כאשר אנו לוקחים משכנתא מהבנק, לרוב בכדי לרכוש דירה, אנו קובעים מראש את גובה ההחזר החודשי ומספר התשלומים, ועלינו לעמוד בתשלומים אלו לאורך תקופה ארוכה עד לסיום המשכנתא.

לעיתים קורה ומצבו הפיננסי של אדם משתנה, אם בגלל איבוד מקום עבודה, שינוי במשכורת, הוצאות בלתי צפויות וכדומה. במקרים אלו אותו אדם יכל בעבר לשאת תשלומים בגובה מסויים וכעת הוא אינו יכול לעמוד בהם. בכדי להתמודד עם המצב החדש שנוצר,ניתן לפנות לבנק ולבקש פריסת משכנתא.

פריסת משכנתא היא תהליך בו משנים את גובה ההחזר החודשי ע"י פריסת מספר התשלומים על פני תקופה ארוכה יותר. בחלק מהפעמים הבנק מאשר פריסת משכנתא כיוון שככל שתקופת החזר התשלומים מתמשכת, כך הבנק מרוויח יותר ריבית.

ישנה גם אופציה הפוכה לפריסת משכנתא והיא קיצור משכנתא. קיצור משכנתא הוא הליך שמאפשר ללווה להחזיר הלוואת משכנתא בפחות תשלומים מאלו שסוכמו בהתחלה. אם קיבלתם לידכם סכום כסף מסויים אשר מאפשר לכם לסגור את המשכנתא מהר יותר ממה שתכננתם, אתם יכולים לפנות לבנק ולבקש לקצר את מספר ההחזרים עבור המשכנתא. ייתכן ועבור שירות זה ידרוש הבנק קנס כספי כיוון שהוא מפסיד ריבית אפשרית, ולכן כדאי לבדוק מה גובה הקנס המבוקש והאם הוא כדאי.

בכל אופן, חשוב תמיד לערוך השוואה מקיפה בין הבנקים השונים, כיוון שכל אחד מהבנקים מציע תוכניות והחזרים שונים עבור משכנתא. בדקו מה התנאים של כל תוכנית ובחרו משכנתא אשר תתאים לצרכיכם.

אתר פיננסים מאפשר לכם לקבל מספר הצעות טלפוניות עבור פריסת משכנתא ע"י מילוי טופס קצר. כל שאתם צריכים לעשות הוא למלא את הטופס והצעות עבור משכנתא יהיו בדרכן אליכם.

 

לקבלת הצעות עבור משכנתא

איך לפרוס משכנתא
מאמרים נוספים בתחום משכנתא