משכנתא
מוצרים נוספים
 

מיחזור משכנתא

במאמר זה נבקש להסביר מהו מחזור משכנתא ולמי זה מיועד. לאחר שלקחנו משכנתא מהבנק אנו מתחייבים להחזיר את את כספי ההלוואה במספר תשלומים וריבית שנקבעו מראש. לפעמים קורה מצב שבזמן שלקחנו את משכנתא מהבנק הריבית עמדה על אחוז מסויים ושלאחר תקופה מסויימת הריבית פחתה. פרט זה יכול להיראות איזוטרי, אך למעשה מדובר בהפרש של עשרות אם לא מאות שקלים בחודש.

חשוב להיות עם אצבע על הדופק ולבדוק מה גובה הריבית הנהוגה במשק היום, לעומת שיעור הריבית אשר היה נהוג בעת לקיחת המשכנתא. אם הריבית ירדה כדאי לכם לשקול מחזור משכנתא.

מחזור משכנתא הוא תהליך פיננסי המאפשר לנו להחליף את המשכנתא הקיימת במשכנתא אחרת. למה שמישהו ירצה להחליף את המשכנתא שלו? מהסיבה הפשוטה שגובה הריבית השתנה ואנו לא מעוניינים להפסיד כסף. כדי לשנות את גובה הריבית שאנו נדרשים לשלם, ולהתאים אותה לשיעור הנהוג כיום במשק, ניתן לחליף לעשות מחזור משכנתא באמצעות בנק נוסף.

התהליך פשוט – אנו הולכים לבנק אחר מהבנק שבו לקחנו משכנתא ומבקשים ממנו מחזור משכנתא. אותו בנק יתן לנו משכנתא שבעזרתה נשלם לבנק הקודם את המשכנתא הראשונה שנלקחה וכך לא ניהיה חייבים לו דבר. כעת ניוותר עם משכנתא חדשה בבנק אחר, כשההבדל היחיד והמהותי הוא גובה הריבית.

במקרה ואנו בוחרים לבצע מחזור משכנתא צריך לבדוק מול הבנק שלנו האם יש קנס על פירעון מוקדם, ואם כן מה גובהו, ובהתאם נוכל להחליט האם כדאי לנו להמשיך בהליך זה. בנוסף, צריך לבדוק מהם תנאי המשכנתא החדשה והאם יש צורך בניהול משא ומתן על תנאיה.

חשוב מאוד לערוך השוואה מקיפה בין הבנקים השונים, במיוחד במקרה של מחזור משכנתא. כדאי לבדוק מה גובה הריבית ומהם התנאים הנדרשים ע"י כל בנק, ולהשוות ביניהם. אתר פיננסים מאפשר לכם למלא טופס קצר ובאמצעותו תוכלו לקבל מספר הצעות טלפוניות עבור מחזור משכנתא.

 

לקבלת הצעות עבור משכנתא

מיחזור משכנתא
מאמרים נוספים בתחום משכנתא