קרן השתלמות
מוצרים נוספים
 

קרן השתלמות לעצמאים

מהי קרן השתלמות?

קרן השתלמות הינה חיסכון לטווח ממוצע, הנקי ממס. מדובר בסוג מסויים של קופת גמל. באמצעות קרן השתלמות ניתן לחסוך למשך 6 שנים ויותר. תחילה איפשר משרד האוצר קרנות השתלמות למען לימודי המשך ותקופות השתלמות, אך כיום ניתן לחסוך לכל מטרה שהי. לא ניתן לפדות את הסכום במועד מוקדם יותר מ6 שנים מיום ההפקדה.

קרן השתלמות לעצמאים

משנת 1996, גם עצמאים יכולים להפקיד כסף במסגרת קרן השתלמות. בניגוד לשכירים שמעסיקיהם יכולים להפקיד עד כ10 אחוזים מהשכר החודשי, כל עוד הסכום נמוך מסכום התקרה המוגדר להפקדות בקרנות השתלמות, עצמאים יכולים להפקיד כ7 אחוזים בלבד. סכום התקרה המוגדר בהפקדת קרן השתלמות לעצמאים אף הוא נמוך מזה של השכירים.

גופים בהם ניתן לפתוח קרן השתלמות לעצמאים

קרן השתלמות לעצמאים, ניתן לפתוח בבתי השקעות ובחברות ביטוח. מזה מספר שנים שאין באפשרותם של הבנקים להציע תכנית זו. בדומה לניהול תיקי השקעות על פי אפיקי השקעה, כך גם בקרן השתלמות. מנהלי הקרן מציעים מספר מסלולים מובנים עם אפיקי השקעה מסויימים ומפקיד הקרן יכול לבחור באיזה מסלול לבחור. אך בשל ריבוי בתי ההשקעות וחברות הביטוח נידרש לערוך השוואה מקיפה בין תנאי הקרן המוצעים.

השוואת קרנות השתלמות

תנאי קרן ההשתלמות לעצמאים כוללים דמי ניהול היכולים לנוע בין חצי אחוז ל2 אחוזים. ניתן ורצוי להשוות את דמי הניהול במקומות שונים ולבחון מה המקום הנוח ביותר. חברות מסויימות אף יורידו את אחוזי הניהול לאחר הצגת מחירים זולים יותר במקומות שונים. חשוב לשים לב למוניטין החברה, מדובר בפרט חשוב לפני שמפקידים סכומי כסף גדולים במקום. תנאי הגישה למידע ודרכי השימוש משתנים ממקום למקום ויש לבחון מה הדרך הנוחה ביותר עבור המפקיד. בנוסף כמו בכל מקום הנותן שירות, יש לבדוק את מדיניות השירות אם תואמת את ציפיותיו של המפקיד.

השוואה מיידית והצעות מחיר

אתר פיננסים מציע לערוך השוואה מהירה ומקיבה בין חברות ביטוח ובתי השקעות המציעים ניהול קרנות השתלמות. כל שצריך לעשות הוא ללחוץ על הכפתור מטה ולמלא את הטופס המופיע. לאחר מכן פרטיכם ישלחו לנציגי החברות והם יחזרו אליכם טלפונית תוך זמן קצר עם הצעות אטרקטיביות עבר קרן פנסיה לעצמאיים. עמדו על המגיע לכם וביחרו את ההצעה המתאימה ביותר עבורכם.

 

לקבלת הצעות עבור
קרן השתלמות

עצמאים וקרן השתלמות
מאמרים נוספים בתחום קרן השתלמות