קרן השתלמות
מוצרים נוספים
 

קרן השתלמות

במאמר זה נציג מידע כללי בנושא קרן השתלמות. עובדים שכירים בסיכום ובאישור המעביד רשאים להפקיד לקרן השתלמות אחוז מהשכר החודשי. סכום הכסף אשר מצבר בקרן ההשתלמות משמש כחיסכון אישי עבור עמית אשר ראשי לפדות את כספי החיסכון בתום תקופה של 6 שנים וולא תשלום מס הכנסה. כמו כן ישנה אפשרות להשאיר את החיסכון בתום התקופה ולמעשה הכסף הינו נזיל למשיכה בכל עת שבוחר העמית.

איזה אחוז מהשכר מפקידים לקרן השתלמות? תקרת ההפקדה הינה 7.5% על ידי המעסיק ו 2.5% על ידי העובד. חשוב לזכור כי ההפקדה הינה פטורה ממס. היכן מנהלים קרן השתלמות? היום לאחר רפורמת בכר בשוק ההון ניתן לנהל קרן השתלמות במגוון גופים פיננסים כמו בתי השקעות וחברות ביטוח. הבחירה נעשית על פי אותם הקריטריונים בהם בוחרים מנהל תיק השקעות כמו מוניטין הגוףהפיננסי, ותק, מקצועיות, גובה עמלות וכמובן שיעור תשואות.

העובד ראשי לבחור קרן השתלמות אשר מתאימה לו, ובניגוד לשנים עברו, המעסיק אינו יכול לבחור את הקרן עבורו. בנוסף קיימים מספר מסלולי השקעה מגוונים אשר עמית בוחר ביחד עם מנהל הקרן על פי מידת הסיכון אותו הוא מעוניין לקחת. המסלולים מגוונים מתמהיל אשר מוכרב ברובו ממניות ועד תמהיל סולידי אשר משלב אגרות חוב ממשלתיות.

אם ברצונכם להשקיע לטווח בינוני נטול מס באמצעות קרן השתלמות, מומלץ לערוך השוואה בין מסםר בתי השקעות וחברות ביטוח בטרם תחליטו היכן תפקידו את כספכם. זכו לבדוק גובה עמלות, שיעור תשואה, מוניטין בית השקעות, ניסיון צוות אנליסטי ומנהל תיק השקעות.

השוואת קרנות השתלמות - קרן השתלמות היא תוכנית חיסכון לטווח בינוני אשר נועדה במקור למימון תוכניות השתלמות למורים, חברי קיבוצים ועובדי המגזר הציבורי, אך כיום ניתן להשתמש בה לכל מטרה, בין אם אתה עובד שכיר או עצמאי, פרטי או ציבורי.

 

לקבלת הצעות עבור
קרן השתלמות

קרן השתלמות הצעות
מאמרים נוספים בתחום קרן השתלמות