קרן פנסיה
מוצרים נוספים
 

קרן פנסיה חדשה

במאמר זה נסביר מהי קרן פנסיה, למי מיועד השימוש בה ומדוע חשוב לערוך השוואת מחירים בטרם מחליטים היכן לפתוח קרן מסוג זה.

קרן פנסיה הינה תוכנית חיסכון פנסיוני ארוך טווח שמטרתה לחסוך כספים עבור העמית לקראת גיל פרישה. בעת הפרישה ובתום תקופת החיסכון, יקבל העמית הכנסה חודשית מן הקרן עד סוף ימיו. עם זאת, לא ניתן לפדות את כל כספי החיסכון בפעם אחת (כמו בקופות גמל) אלא רק על בסיס חודשי. בכל קרן פנסיה יש גם אלמנט של ביטוח, כיוון שבמקרה שהעמית נפטר בטרם עת כספי הפנסיה ישמשו את שאריו עד לסוף חייהם ובכך יבטיחו את רמת חייהם ובטחונם הכלכלי.

כיצד מתבצע החיסכון באמצעות קרן פנסיה ולמי הוא מיועד? חיסכון פנסיוני באמצעות קרן פנסיה מיועד לכל עובד במשק, שכיר או עצמאי (כמובן שהתנאים משתנים בהתאם). הליך ההפקדה הוא כלהלן: העובד מפקיד אחוז קבוע ממשכורתו לקרן פנסיה והמעסיק שלו יפקיד סכום כפול באותה קרן. קרן הפנסיה נבחרת ע"י העובד ולהבדיל משנים קודמות, למעסיק אין מילה בעניין זה. בעת ההפקדה, הן המעסיק והן העובד זוכים להטבת מס כיוון שהרווחים הנצברים בקרן פנסיה פטורים ממס. כאמור, העובד רשאי לבחור קרן פנסיה, מסלול השקעה ובית השקעות בהתאם לרצונו והבנתו. גיל הפנסיה הקבוע בחוק הוא 67 לגבר ו-65 לאשה.

כיצד בוחרים קרן פנסיה? בחירת קרן פנסיה מתבצעת באופן דומה לבחירת קופות גמל או כל מוצר פנסיוני דומה - ע"י בדיקה מקיפה ועריכת השוואה בין מספר בתי השקעות. כאשר בודקים בית השקעות יש לבחון את הקריטריונים הבאים: ותק ומוניטין של בית ההשקעות, ניסיון ומקצועיות, איכות מנהל תיקי השקעות, תשואות לאורך תקופה ארוכה (ולא לאורך תקופה קצרה כיוון שהממצאים לא ייצגו נאמנה את המציאות) וכדומה.

 

לקבלת הצעות עבור
קרן פנסיה

קרן פנסיה
מאמרים נוספים בתחום קרן פנסיה